Image

Diætegenskaber af kinakål

Pekingkål er en grøntsag med sarte lysegrønne blade, som samles i et løst, aflangt kålhoved. Hovederne er godt opbevaret og kræver ikke særlige forhold. Vi vil overveje sammensætningen og kalorieindholdet af Pekingkål i artiklen.

  1. Kålsammensætning
  2. Kalorieindhold i kål
  3. Gunstige funktioner
  4. Slankende
  5. Til fordøjelse
  6. Til kvinde
  • Kontraindikationer
  • Diætegenskaber af kinakål

    Kålsammensætning

    Kineserne begyndte at dyrke kål. Derhjemme kaldes det Petsai eller kinesisk salat. Det smager som selleri.

    De vigtigste fordele ved Pekingkål er koncentreret i den lette kødfulde del af kålhovedet. Det skylder sin saftighed, at det er 95% vand. Ernæringsværdien af ​​BZHU pr. 100 g produkt er:

    • Protein - 1,1 g;
    • Fedt - 0,3 g;
    • Kulhydrater - 1,2 g;
    • Fiber - 1,7 mg.

    Kalorieindholdet i Pekingkål er ubetydeligt - kun 16 kcal. Derudover inkluderer den:

    • Vitaminer - A, C, E (tocopherol), K (phylloquinon), PP (nikotinsyre), cholin, lycopen, B2 (riboflavin), B1 (thiamin), B6 ​​(pyridoxin), B5 og B9 (pantothensyre og folinsyrer) ;
    • Mineraler - mikroelementer (salt af jern, zink, kobber, mangan, selen), makroelementer (kalium, natrium, iod, fluor, magnesium, calcium, fosfor);
    • Organiske syrer (citronsyre);
    • Aminosyrer - lysin, histidin, isoleucin, omega -3 og -6;
    • Antioxidanter - lutein, sulforaphan, isothiocyanat, indol-3-carbinol, zeaxanthin, caroten;
    • Alkaloider og naturlige sukkerarter.

    C-vitamin i Beijing mirakelgrøntsager er 2 gange mere end hos en hvidhovedet slægtning og 5 gange mere end i salat.

    Kalorieindhold i kål

    KBZHU bord til 100 g færdigt produkt:

    NavnKalorier, kcalProteiner, gFedt, gKulhydrater, g
    Frisk kinakål16.01.10,31,2
    Kogt66.10,45.11.4
    Gryderet36,83.31,33.4
    Kålruller med kinakål100,65.45.97.1
    Peking grøntsagssalat32.93.01.79.1
    Med creme fraiche76.40,86.41,2
    Med mayonnaise81,51,26.94.5
    Med smør34.80,32.41.1
    Med kylling69,97.42.02.6

    Dressing af salater med mayonnaise anbefales ikke, da i 1 spsk. l dette produkt indeholder 100 kcal. En sådan skål ophører med at være diæt. Det er bedre at erstatte det med creme fraiche, som kun indeholder 20 kalorier..

    Gunstige funktioner

    Kål er meget nyttigt

    Delikate kålblade indeholder en rekordmængde af næringsstoffer til kroppen.

    • Bidrager til kampen mod nervesygdomme og stress. Alkaloid lactucin, som er en del af den kemiske sammensætning af grøntsagen, er ansvarlig for dette. Det hjælper også med at normalisere blodtrykket og aktivere stofskiftet..
    • Øger immunsystemet og fysisk aktivitet.
    • Brug af kinakål anbefales til anæmi. Det fremmer dannelsen af ​​røde blodlegemer - blodplader, reducerer antallet af kolesterolplader og fjerner allerede akkumuleret.
    • Uundværlig for åreforkalkning.
    • Beskytter leveren mod giftige fedtaflejringer.
    • Beriger kroppen med kalium og har derfor en gavnlig virkning på det kardiovaskulære system, styrker væggene i blodkarrene.
    • Lysin renser blodet og fjerner uønskede proteiner. Vitamin B9 hjælper med at genoprette hjernens funktion og udvikle hukommelse.
    • Betakaroten bidrager til bevarelsen af ​​synet. Kinakål anbefales til forbedring af søvn samt normalisering af blodsukkeret..

    Slankende

    På grund af det lave kalorieindhold i frisk pekingakål bruges den i vid udstrækning af den retfærdige halvdel af menneskeheden..

    Ernæringseksperter anbefaler det stærkt til overvægtige mennesker. Det er inkluderet i kosten for de fleste kostvaner..

    Ved slankekure anbefales det at spise salater fra kål og magert kød (kalkun, oksekød, kylling) ikke mere end 400 gram om dagen. Du kan tabe omkring 4 kg på en uge.

    En gæst i Beijing spises normalt rå, men brugen af ​​varmebehandling vil ikke mindst skade dets fortjeneste. De færdigretter er ikke kun velsmagende, men også lette. Vægttab har brug for at kende kalorieindholdet i Pekingkål i 100 g retter tilberedt på forskellige måder.

    Til fordøjelse

    Fiber omslutter forsigtigt mavevæggene og hjælper med at forbedre fordøjelseskanalens funktion. Sjældent U-vitamin bidrager til helingen af ​​duodenal og mavesår.

    Kål gendanner tarmmikrofloraen og blokerer væksten af ​​skadelige bakterier. Forbedrer stofskiftet, regulerer afføring, fjerner toksiner fra kroppen.

    Til kvinde

    Hjælper med at opretholde hudens skønhed og ungdommelighed. Det vigtigste kemikalie i en grøntsag for en kvindes sundhed er indol, som omdanner østradiol til en mindre farlig form af hormonet østrogen. Dette reducerer risikoen for at udvikle bryst- og prostatakræft..

    På grund af dets rige vitamin- og mineralkompleks anbefales det til gravide kvinder. Et stort kompleks af mineraler har en gavnlig virkning på nyrernes funktion, da det fjerner overskydende væske fra kroppen og eliminerer hævelse.

    Kål

    Pekingkål eller kinakål - dette er navnet på en toårig vegetabilsk afgrøde af korsfamilien, hovedsagelig dyrket som en årlig. Moden Pekingkål danner et aflangt cylindrisk kålhoved, i bunden af ​​bladene har en hvid vene, bladene danner en løs roset. Bladernes farve varierer fra lysegul til lysegrøn, bladene har bølgede eller takkede ender. Smagen af ​​Peking-kål er ret delikat, den inkluderer smagen af ​​kål og salat, nærmest af alt er Peking-kål til Romano-salat. Bladene er saftige og sprøde, faste, men ikke hårde.

    Pekingkål er faktisk en indfødt i Kina, det har været kendt om det siden det 5. århundrede e.Kr. I Kina blev Pekingkål krediteret med unikke gavnlige egenskaber, betragtet som et universalmiddel for næsten alle kendte lidelser. I dag værdsættes smagen og fordelene ved kinakål over hele verden, den dyrkes i mange lande, herunder Rusland..

    Kalorieindhold i Pekingkål

    Kalorieindholdet i Pekingkål er 16 kcal pr. 100 gram produkt.

    Sammensætning og nyttige egenskaber af Pekingkål

    Pekingkål indeholder en stor mængde ufordøjelig kostfibre, og der er flere gange flere af dem i den hvide del af bladet end i den grønne. Grove kostfibre fungerer som en slags børste, der opsamler slim og unødvendigt affald fra tarmvæggene. Grøntsagen indeholder C-vitamin i den grønne del af bladene, kendt for sine gavnlige egenskaber. Den hvide del af Pekingkål er rig på vitaminerne A og K, hvoraf den første er nødvendig for produktionen af ​​stoffet rhodopsin, hvilket forbedrer nattesynet, den anden er nødvendig for normal blodpropper. Produktet indeholder mineraler, der er nyttige for kroppen og en ret sjælden citronsyre. Pekingkål normaliserer fordøjelseskanalens virkning, er et effektivt middel mod forstoppelse.

    Peking kål skade

    Overdreven forbrug af Pekingkål kan have en negativ indvirkning på dem, der har problemer med fordøjelseskanalen, især surhedsgrad i mavesaft, gastritis og mavesår. Enhver, der har en "svag" tarm, skal være forsigtig med at indføre kinesisk kål i kosten..

    Beijing kål i vægttab

    Med et minimum kalorieindhold, som er "negativt", fordi kroppen bruger mere kalorier på at fordøje produktet, end det modtager, kan Pekingkål kræve et af de førende steder i rangeringen af ​​vægttabsprodukter (kalorizator). Med frisk kinesisk kål i kosten flere gange om ugen kan du stabilisere og opretholde vægten uden kostvaner og begrænsninger.

    Hvordan man dyrker Pekingkål derhjemme

    Pekingkål vokser i mange sommerhuse, men grønne blade kan også fås derhjemme. For at gøre dette skal du afskære den nedre hvide del af kålhovedet med 5-7 cm og sænke det ned i vandet, indtil rødderne vises fra stubben. Plant det derefter i jorden, de grønne blade, der er dukket op, kan spises eller vente på, at frøene modner og dyrker et nyt parti Pekingkål fra dem.

    Valg og opbevaring af pekingkål

    Når du vælger Peking-kål, skal du visuelt vurdere hovedets tilstand, som skal være ret tæt og tung, hvis et stort kålhoved er let, er det sandsynligvis blevet opbevaret og tørret ud for længe. Den øverste del af bladene bør ikke være blæsende og have mørke pletter eller tegn på råd og skimmel..

    Det er nødvendigt at opbevare pekingkål i køleskabet; du kan pakke den i en tør klud eller specielt papir. Holdbarheden af ​​en grøntsag er 3-7 dage, så tørrer kålen op og mister sine gavnlige egenskaber.

    Pekingkål i madlavning

    Det mest nyttige er at spise frisk Pekingkål. Produktet bruges til en række salater med friske grøntsager, kogt eller bagt kød, krabbepinde. Det er praktisk at servere kolde snacks eller portioner salater på bladene af små kålhoveder. Pekingkål tilsættes til supper, gryderetter, fyldt kål koges med det, fyldt hele. Det skal huskes, at under varmebehandling går de fleste næringsstoffer tabt, så du skal koge og bage Pekingkål minimalt.

    For mere information om kinakål, se videoen "kinakål" i tv-showet "Living Healthy".

    Kinakål. Kalorieindhold pr. 100 gram, fordele, skade

    Kinesisk salat, bedre kendt som Pekingkål eller petsai, dukkede op for mere end 5.000 år siden i Kina og spredte sig gradvist derfra i hele Sydøstasien.

    Denne grøntsag kom til Europa og Amerika først i slutningen af ​​sidste århundrede og blev gradvist et af de mest populære produkter, der blev brugt til madlavning sammen med hvid og rødkål. Store, hvidgrønne blade af planten ligner meget salat, men har en saftigere smag og øm pulp.

    Den lave kalorieindhold i grøntsagen har gjort den til en af ​​de mest populære fødevarer i kosten..

    Energiværdien

    Kalorieindholdet i kinakål er ca. 17 kcal pr. 100 g produkt. På grund af det lave kalorieindhold rangeres grøntsagen blandt rodafgrøderne med minus energiværdi, da kroppen bruger mere energi til at nedbryde den, end den erhverver.

    Kemisk sammensætning:

    StofIndhold
    Protein1,3 g
    Fedt0,3 g
    Kulhydrater2,1 g
    Fordøjelsesfibre1,3 g
    Vand95 g

    Kost egenskaber

    Pekingkål (kalorieindholdet i kinesisk salat er angivet nedenfor i artiklen) på grund af dets høje indhold af mineraler og vitaminer bruges aktivt i kosten, hvilket hjælper med at hurtigt regulere fordøjelsesprocessen og starte metabolisk aktivitet.

    Dagligt forbrug af rodfrugter i en diæt med lavt kalorieindhold hjælper ikke kun med at reducere vægten, men også:

    • rense blodet for giftige stoffer
    • normalisere hæmatopoiesis
    • forhindre dannelsen af ​​kolesterolplaques og stabilisere de fysiske parametre for blodtryk
    • på grund af den store mængde vitamin A og C giver det dig mulighed for at regulere proteinmetabolisme og stabilisere kroppens redoxreaktioner;
    • opretholde synets skarphed
    • normalisere arbejdet i fordøjelses- og udskillelsessystemerne
    • aktivere immunitet
    • overvinde kronisk træthed og anæmi;
    • fjerne sværhedsgraden og hyppigheden af ​​migræne
    • normalisere nervesystemets arbejde
    • berige kroppen med kalium og forhindre udvikling af kardiovaskulære patologier.

    For kvinder hjælper kinakål ikke kun med at opretholde figurens skønhed, men også på grund af den store mængde indaminer, den indeholder, fremmer den hurtige omdannelse af aggressiv østradiol til sikkert østrogen og derved forhindrer udviklingen af ​​brystkræft.

    Hos mænd normaliserer fysisk og mental aktivitet at spise kinesisk salat under en diæt, samt stabilisere kolesterolniveauer og forhindre forekomsten af ​​prostatakræft..

    Indhold af vitaminer og mineraler:

    Makro og mikroelementer

    Mono- og disaccharider

    ElementerneSammensætning
    • Retinol (15);
    • Lutein (49);
    • Gruppe A (0,3-0,57);
    • Cholin (7,9);
    • Folater (79);
    • Ascorbinsyre (54);
    • Phylloquinon (45,3);
    • Tocopherol (0,35).
    • Kalium (240);
    • Calcium (79);
    • Magnesium (14);
    • Natrium (9);
    • Svovl (15);
    • Fosfor (35);
    • Kobber (40);
    • Jern (0,42);
    • Zink (0,25)
    0,078
    Essentielle aminosyrer0,89
    Palminsyre0,045
    Stearinsyre0,67
    Palmitolsyre0,004
    Oliesyre (omega-9) syre0,007
    Linolsyre0,017
    Linolensyre0,067
    Omega-3 fedtsyrer0,056
    Omega-6 fedtsyrer0,67

    I løbet af en diæt hjælper kinesisk salat ikke kun med at stabilisere vægten, men også til at rense kroppen for giftige stoffer og toksiner. På grund af dets antivirale og antisvulseegenskaber er brugen af ​​Peking-kål også indiceret til personer, der lider af diabetes mellitus og sår i tolvfingertarmen.

    På trods af overflod af mineraler og vitaminer er du nødt til at indtage kinesisk salat i moderation..

    Ellers kan en overflod af grøntsager i kroppen føre til:

    • flatulens
    • hævelse
    • diarré;
    • hypothyroidisme;
    • træthed
    • hypoglykæmi.

    I kosten anbefales det at inkludere retter fra frisk Pekingkål, supplerer dem med grøntsager med lavt kalorieindhold, magert kød og ost. Normalt bør kinesisk kålsalat erstatte 1-2 snacks eller være til stede sammen med proteinprodukter i en af ​​hovedmåltiderne..

    Kinesisk salat er kontraindiceret til patienter:

    • pancreatitis;
    • akut hepatitis;
    • med øget surhedsgrad i mavesaft.

    Anbefales ikke til dem, der lider af lavt blodtryk eller gastrointestinal overfølsomhed. Du bør ikke spise pekingkål til ammende mødre på grund af muligheden for kolik hos den nyfødte.

    Forskel mellem salat med mayonnaise og smør

    Pekingkål (kalorieindhold i petsai er kun 16-17 kcal, hvilket gør det muligt at klassificere kinesisk salat som en diætration) passer godt sammen med alle grøntsager, frugter, kødprodukter. Salater skal krydres med mayonnaise eller vegetabilsk olie.

    For en diætration skal vegetabilsk olie eller citronsaft tilsættes til frisk kinesisk kålsalat. Mayonnaise er et ret højt kalorieindhold, der øjeblikkeligt tilføjer mere end 40 kcal til en vegetabilsk skål. Kun salater med ikke-nærende mayonnaise er tilladt med en diæt, ikke mere end 1-3 gange om ugen.

    Mayonnaise salatEnergiværdien77,2 kcal
    Protein1,9 g
    Fedt6,1 g
    Kulhydrater4,2 g
    Salat med vegetabilsk olieEnergiværdien55 kcal
    Protein1,1 g
    Fedt3,4 g
    Kulhydrater3,5 g

    Bland ikke kinakål med creme fraiche eller yoghurt, da denne kombination kan føre til alvorlig maveforstyrrelse..

    Klassisk opskrift med smør og løg

    Pekingkål (kalorieindholdet i en grøntsag kan sammenlignes med hvidkål), spist frisk, hjælper med at berige kroppen med næringsstoffer og vitaminer, samtidig med at den bidrager til normaliseringen af ​​fordøjelsen og kroppens metaboliske aktivitet.

    Det mest nyttige er brugen af ​​salater med petsai til mennesker, der lider af:

    • gigt,
    • Alzheimers sygdom;
    • diabetes mellitus;
    • nervesygdomme
    • metaboliske lidelser;
    • hepatitis.
    Kinesisk kål med lavt kalorieindhold er grundlaget for mange diætsalater

    Med fedme anbefales det at inkludere daglige salater fra grøntsager og Pekingkål i kosten, så du hurtigt kan rense kroppen for toksiner, toksiner og reducere overvægt.

    En række vegetabilske og frugtkombinationer kan bruges afhængigt af præference. Vegetabilsk olie eller citronsaft er bedst egnet til dressing, men mayonnaise med lavt kalorieindhold er tilladt 1-3 gange om ugen.

    Nedenfor er en klassisk opskrift, der er perfekt til en diæt diæt, kalorier omkring 19 kcal.

    Ingredienser:

    • Kinesisk kål - 1 gaffel;
    • rødløg - 1 stk.;
    • 2 spsk. l. vegetabilsk (eller olivenolie)
    • Salt.

    Madlavningsproces:

    1. Løg skal skrælles, vaskes grundigt og derefter skæres i kvartaler..
    2. Kålgafler skal omhyggeligt skilles ad i blade, vaskes grundigt under rindende vand, rystes overskydende fugt af og skæres derefter i tynde strimler.
    3. Tilberedte grøntsager skal foldes i en dyb plade (eller salatskål), tilsæt 2 spsk. l. vegetabilsk olie og salt
    4. Den resulterende salat skal blandes godt og garneres med hakket persille.

    Til salat anbefales det at tage røde salatløg. Når du bruger almindeligt løg, skal det blandes med kogende vand, før det tilsættes i skålen for at fjerne bitterhed.

    Andre opskrifter

    Pekingkål (kalorieindholdet i petsai gør det muligt at rangere det blandt grøntsager med en negativ energiværdi, hvilket tvinger kroppen til at bruge mere energi på afkobling, end den modtager udefra) er et universelt produkt, der passer godt til alle grøntsager og frugter.

    Ud over den klassiske opskrift er en diæt diæt også salater baseret på kinesisk salat kombineret med andre produkter.

    Med gulerødder

    Kostsalat med kun 42 kalorier.

    Ingredienser:

    • 500 g kinakål;
    • 300 g gulerødder;
    • 2 spsk. l. vegetabilsk olie;
    • lille løg (1 stk.)
    • krydderi;
    • dild, persille.

    Forberedelse:

    1. Pekingkålblade skal adskilles fra gaffelen, skylles godt, rystes overskydende fugt af og skæres derefter i lange tynde strimler.
    2. Skræl gulerødder og løg. Riv derefter gulerødderne og skær løgene i kvart..
    3. Derefter skal hakkede grøntsager foldes i en dyb skål efterfulgt af salt og vegetabilsk olie..
    4. Den resulterende salat skal blandes godt og garneres med hakket persille og dild.

    Med agurk

    Let proteinsalat, eventuelt toppet med mayonnaise med lavt kalorieindhold eller creme fraiche. Omtrentligt kalorieindhold ca. 85 kcal.

    Ingredienser:

    • 500 g kinakål;
    • 400 g kyllingefilet;
    • lille agurk (1 stk.)
    • 2 spsk. l. mayonnaise (eller creme fraiche)
    • dild, grønne løg;
    • salt.

    Madlavningsproces:

    1. Kålblade skal skylles godt under rindende vand og derefter skæres i tynde strimler og foldes i en dyb skål..
    2. Agurken skal vaskes, skrælles, skåret i terninger og tilsættes kålen.
    3. Kyllingefilet skal skrælles, og læg det derefter i en dyb gryde, dæk med vand, salt og lad det simre indtil det er mørt (ca. 20-30 minutter).
    4. Færdig kød skal skæres eller skilles ad i fibre og tilsættes grøntsager.
    5. Sæt mayonnaise, salt i den resulterende salat, og bland derefter alle ingredienserne godt.
    6. Dild og grønne løg er nødvendige for at finhakke med en kniv og bruge til at dekorere fadet.

    Med ananas

    En let vitaminsalat lavet af den hvide del af et kinesisk kålblad med et kalorieindhold på 45 kcal.

    Ingredienser:

    • 200 g kinakål;
    • appelsin og æble (1 stk.);
    • 150 g druer
    • 1 dåse dåse ananas;
    • 100 g valnødder.

    Sådan laver du en salat:

    1. Adskil kålblade fra en gaffel, skyl, ryst overskydende vand af og skær dem derefter i strimler.
    2. Skyl appelsin, æble og druer under rindende vand. Æblet og appelsinen skal skrælles og skæres i terninger. Druerne skal skæres i cirkler.
    3. Hermetisk ananas skal fjernes fra krukken, efter at saften er drænet, og skæres i terninger.
    4. På sidste trin skal alle tilberedte ingredienser foldes i en dyb skål, tilsæt jordnødder til dem og bland derefter den færdige salat godt.

    Med fennikel og blæksprutte

    En snack med originalsmagning med en kalorieværdi på ca. 98 kcal.

    Ingredienser:

    • 500 g kinakål;
    • 100 g fennikel
    • løg (2 stk.)
    • 200 g dåse blæksprutte
    • 2 spsk. l. vegetabilsk olie;
    • krydderi.

    Madlavning:

    1. Skyl blæksprutten godt, skræl den af, læg den i en gryde, hæld 400 ml vand, tilsæt salt og kog på en lille kasse, der er sat til medium kraft i ca. 3 til 5 minutter..
    2. Når den angivne tid er gået, skal blæksprutterne fjernes fra gryden, afkøles og derefter skæres i små stykker..
    3. Skræl fennikel og skær i små terninger.
    4. Adskil løg fra skræl, skåret i kvartaler, læg i en gryde, smurt med vegetabilsk olie og sauter på svag varme i ca. 5 minutter.
    5. Ingredienserne tilberedt til salaten skal foldes i en dyb plade og tilsættes 2 spsk. l. vegetabilsk olie og salt.
    6. Blandingen skal blandes godt, og inden du serverer, pynt salaten med hakket persille.

    Med orange

    Salaten kræver ingen dressing, men du kan tilføje salt og peber til smagen. Skålens kalorieindhold er ca. 25 kcal.

    Ingredienser:

    • 500 g kinakål;
    • orange (1 stk.);
    • basilikum og persille (2 bundter hver);
    • krydderi.

    Trin for trin handlinger:

    1. Kålblade skal adskilles fra gaffelen, vaskes og hakkes i lange strimler.
    2. Appelsinen skal skrælles, skilles ad i skiver og skæres derefter hver skive i 3 flere dele.
    3. Basilikum og persille skal finhakkes med en kniv.
    4. For at forberede salaten skal du sætte den hakkede appelsin, kål og urter i en skål, og derefter skal alle ingredienserne blandes godt og salt.

    Med avocado

    En velsmagende og sund snack velegnet til en let diætmiddag. Kalorieindhold 35-40 kcal.

    Ingredienser:

    • 500 g kinakål;
    • 6 stk. cherrytomater;
    • avocado og agurk (1 stk.);
    • 2 spsk. l. olivenolie (enhver vegetabilsk) olie
    • provencalske urter og salt.

    Salatforberedelsesproces:

    1. Til salat skal kålblade skrælles, vaskes og skæres i tynde strimler..
    2. Avocado og agurk skal skrælles og skæres i små terninger.
    3. Cherrytomater skal vaskes og skæres i halvdele.
    4. Dernæst skal grøntsagerne foldes i en dyb skål og tilsættes 2 spsk. l. olivenolie (eller enhver anden vegetabilsk) olie.
    5. Den resulterende blanding skal blandes, saltes og krydres (hvis ønsket) med provencalske urter.

    Med selleri

    Salatens næringsværdi er ca. 66 kcal.

    Ingredienser:

    • 500 g Pekingkål;
    • 150 g sellerirød;
    • 2 bundter persille;
    • 2 spsk. l. olivenolie;
    • Krydderi.

    Sekventering:

    1. Pekingkål til salat skal skilles ad i blade, vaskes og derefter skæres i tynde strimler.
    2. Selleri stilk og persille skal skylles under rindende vand, skrælles og skæres i små stykker.
    3. Dernæst skal du i en høj skål lægge de hakkede grøntsager, tilsæt 2 spsk til dem. l. vegetabilsk olie. Den resulterende blanding skal blandes godt.

    Med ærter

    En enkel, men tilfredsstillende salat, der giver dig mulighed for at sprede din menu. Kalorieindhold ca. 90 kcal.

    Ingredienser:

    • 200 g kinakål;
    • 1 dåse grønne ærter på dåse
    • 250 g syltede agurker
    • 70 g hård ost
    • 2 spsk. l. mayonnaise;
    • kogte æg (3 stk.);
    • persille, grønne løg;
    • krydderi.

    Tilberedningsmetode:

    1. Krukken med grønne ærter på dåse skal åbnes, og væsken i den skal drænes omhyggeligt.
    2. Kogte æg og ost skal raspes.
    3. Pekingkål skal vaskes, skilles ad i blade, rystes af vand og hakkes i lange strimler.
    4. Syltede agurker skal fjernes fra krukken med en gaffel og skæres i terninger.
    5. I en dyb skål skal du først sætte Pekingkål, revet æg og ost og derefter tilføje hakkede agurker og grønne ærter til de angivne ingredienser.
    6. Yderligere majones, krydderier skal tilsættes til den undersøgte blanding, og den resulterende salat skal blandes godt.
    7. Du kan dekorere skålen med hakket persille.

    Med majs

    Ingredienser:

    • 300 g Pekingkål;
    • 1 dåse dåse majs
    • 3-4 spsk. l. mayonnaise (eller vegetabilsk olie)
    • Krydderi.

    Tilberedningsmetode:

    1. Du er nødt til at åbne majskrukken, dræne væsken forsigtigt i den eller smide majsen i et dørslag.
    2. Pekingkål skal vaskes godt, adskilles i blade og derefter skæres i tynde strimler..
    3. Læg majs og kinakål i en dyb salatskål. Derefter skal du tilføje mayonnaise (eller lidt vegetabilsk) og krydderier til grøntsagerne, og derefter skal al den resulterende blanding blandes godt.
    4. Eventuelt kan du dekorere salaten med hakket persille.

    Derudover kan du tilføje 1 pakke tærte krabbekød (eller pinde) til salaten.

    Med hvidløg

    En vintersalat, der hjælper med at øge kroppens immunsystem. En blanding af sort og rød malet peber hjælper med at forbedre salatens smag..

    Ingredienser:

    • 500 g kinakål;
    • 2 kogte æg;
    • 2 fed hvidløg
    • 3-4 spsk. l. mayonnaise;
    • hakket persille;
    • krydderi.

    Sekventering:

    1. Kål til salat skal skilles ad i blade og skylles derefter og skæres i tynde strimler.
    2. Kogte æg skal skrælles og raspes på et groft rivejern..
    3. Hvidløg skal skrælles og føres gennem en hvidløgspres.
    4. Dernæst skal den tilberedte kål, æg og hvidløg anbringes i en dyb skål. Derefter skal du tilføje mayonnaise og krydderier til de angivne ingredienser og derefter blande den resulterende salat godt.
    5. Før servering anbefales det at dekorere skålen med hakket persille.

    Du kan servere Peking-kålsalater:

    • Dele, der spreder blandingen i separate skåle og pynt med hakket dild, nødder eller revet ost (afhængigt af opskriften).
    • I whiskyglas. I dette tilfælde skal du tilberede skålen i lag, og den første skal være Pekingkål. Det tilrådes også at overholde farvekombinationen, når du tilbereder salaten, og harmonisere skyggerne på ingredienserne i skålen.
    • I en stor salatskål. Denne salat er dekoreret med hakket persille eller revet ost.

    Det er bedst at købe kinakål til salat på markedet fra lokale producenter, idet man foretrækker sorter med hvide blade. Denne kål er knasende og saftig, i modsætning til de grønnere, mere fibrøse sorter, der bruges til supper og kålruller. Før du køber "kinesisk salat", skal du inspicere det godt.

    Frisk kinakål:

    • Afviger i frisk, lys farve med stramme blade uden pletter og falmede dele. Mørke pletter og kedelig farve er de første tegn på grønsagens visning..
    • Har et tæt, elastisk (ikke løst) kålhoved.
    • Udsender ikke nogen lugt. Kinesisk salat dyrket i overensstemmelse med teknologien har ikke en intens aroma, og udseendet af enhver lugt fra bladene betyder, at produktet behandles med kemiske reagenser.

    Når du køber en salat i en butik, skal du være opmærksom på tilstedeværelsen af ​​våde pletter eller damp inde i pakken. Vand under filmen betyder frigivelse af kondens, der vises, når en grøntsag sprøjtes med vand for at holde den frisk i lang tid..

    Du skal kun vaske kinakål ved først at opdele kålhovedet i blade og strengt før madlavning. Pekingkål, der vaskes på forhånd, vil hurtigt miste sin friskhed og smag under opbevaring.

    Det høje indhold af næringsstoffer, sporstoffer og lavt kalorieindhold gør kinakål til et ideelt produkt til en diæt..

    For dem, der ønsker at tabe sig, anbefaler eksperter at spise friske grøntsager som urter eller hoveddelen af ​​salaten mindst 2 gange om dagen, idet resten af ​​kosten består af kaloriefattige kød og mejeriprodukter.

    Video om emnet: nyttige egenskaber ved kinakål

    Kinakål: gavnlige egenskaber til vægttab:

    FitAudit

    FitAudit er din daglige ernæringsassistent.

    Sandfærdige oplysninger om mad hjælper dig med at tabe dig, få muskelmasse, forbedre dit helbred, blive en aktiv og munter person.

    Du finder en masse nye produkter til dig selv, find ud af deres sande fordele, fjern de fødevarer, som du ikke engang vidste om farerne ved før fra din kost..

    Alle data er baseret på pålidelig videnskabelig forskning, kan bruges af både amatører og professionelle ernæringseksperter og atleter.

    Beijing-kål til vægttab: fordele, skade, kalorier

    Pekingkål, eller med andre ord Petsay, er et produkt, der er værd at være opmærksom på, og måske den mest vidunderlige og saftige sort. Alle skal vide, at denne kål er den bedste mad til vægttab, og at den kan spises hver dag. Lille servering fører til mæthed hurtigt.

    Det er en nyttig grøntsag til funktion af fordøjelsesorganerne, og også lav i kalorier, den kan spises uden begrænsning og samtidig tabe sig. Petsay er et spisekammer med hensyn til indholdet af mineraler, vitaminer og fibre og er ikke ringere end hvidkål.

    Fordel

    Denne grøntsag reducerer ikke kun vægten godt, men bekæmper også hovedpine, normaliserer nervesystemet. Fordelene ved det er store. Den indeholder vitamin C, A, B1, B2, B6, B12, PP, organiske aminosyrer, caroten og glucose. Den indeholder kulhydrater, proteiner, kostfibre, sukker og mange nyttige sporstoffer.

    • De mest vigtige vitaminer for kroppen er A og C. Vitamin A regulerer immunsystemets funktioner, deltager i processen med at skabe nye muskelceller og proteinmetabolisme.
    • C-vitamin er en stærk antioxidant, deltager aktivt i oxidations- og reduktionsprocesser.
    • Vitaminer B1, B2, B6 og B12 spiller en vigtig rolle i stofskiftet.
    • Nikotinsyre (vitamin PP) findes sjældent i den menneskelige diæt; dette vitamin findes i radiser og rugbrød. Det er involveret i mange reaktioner, hjælper med at forbedre kolesterolniveauer.
    • Kåljuice kan hjælpe med tarm- og maveproblemer.
    • Medicinske egenskaber for en række hjerte-kar-sygdomme.
    • Grøntsager er et diætprodukt og er nyttigt til vægttab, indeholder få kalorier.

    En vigtig fordel er, at kål har meget saftige blade, der indeholder: lysin og lactucin. Lysin renser blodet, øger immuniteten og ødelægger fremmede proteiner (vira og bakterier). Lactucin hjælper med at normalisere søvn og blodtryk og har en beroligende virkning på kroppen.

    Grøntsagen indeholder citronsyre, det er det, der gør salatblade til et fremragende naturligt konserveringsmiddel, konserverer vitaminer i lang tid. Pekingkål er et sundt produkt og bruger sjældent skadelige kemikalier..

    Men der er også skadelige kvaliteter. Peking kan skade mennesker med høj surhedsgrad i maven. indeholder citronsyre. Det kan forværre sygdommen.

    Grøntsagen skal ikke bruges til colitis og pancreatitis. Med en betændt mave-tarmkanal vil det medføre endnu mere skade. Derudover bør kål ikke kombineres med mejeriprodukter. Hvis du er sund, vil det kun gavne at spise kål i moderation.!

    Kalorieindhold

    Kalorieindholdet i Pekingkål er lavt, kun 14 kcal pr. 100 g. Energiværdi i 100 gram:

    • Proteiner: 1,2 g.
    • Fedt: 0,2 g.
    • Kulhydrater: 3,2 g.

    Energiforhold (BJU): 30% / 11% / 51%

    Det er medtaget på listen over fødevarer, der kaldes negativt kalorieindhold; kroppen bruger mere energi på fordøjelsen, end den modtager fra den.

    Slankende opskrifter på kinesisk kål

    Der er mange opskrifter med kål. Vi vil se på de rigtige, der virkelig hjælper dig med at tabe dig. Lad os først tale om tankning.

    Du kan ikke krydre salaten med mayonnaise i en spiseskefuld - 100 kcal. Således vil en salat klædt med mayonnaise miste sine diætegenskaber. Tankning med vegetabilsk olie anbefales ikke. Mayonnaise er 90% solsikkeolie

    Mange mennesker kan lide at krydre salater med creme fraiche, det er nyttigt og en spiseskefuld indeholder 20 kcal, mindre end mayonnaise.

    Den mest korrekte dressing er eddike (æble eller vin). Hun vil give salaten en udsøgt smag. Men med en sådan forbinding skal du være meget forsigtig. Citronsaft er også ideel. Du behøver heller ikke tilføje oste med højt kalorieindhold til salater..

    Salatopskrifter

    • Klassisk salat.

    Bland en halv teskefuld citronsaft og vegetabilsk olie til dressing. Kalorieindholdet i en sådan salat er ca. 15 kcal pr. 100 gram.

    • Granatæble salat.

    Et mellemstort hoved af frisk kål, en lille granatæble, 30 g valnødder, 2 lilla løg, 300-400 g kogt kyllingebryst, 2 spsk æblejuice, olivenolie og sojasovs. Kog kyllingen, hak kålen og hak løgene i ringe. Sug kogt kylling i blød. Skræl granatæble, skræl forsigtigt frøene. Mal valnødderne og rør med en dråbe olivenolie og sojasovs. Rør alle ingredienserne i opskriften og tilsæt sauce.

    • Rejesalat

    En spiseskefuld sesamfrø og honning, 2 spsk. spiseskefulde sojasovs og en halv skefuld sesamolie, et hoved af kinakål, 200 g skrællede tigerrejer, 1 stk. sødt æble.

    Kog først rejerne og afkøl dem. På dette tidspunkt skal du hugge kålen og rive æblet, tilsæt rejer til dem og bland. Riv sesamfrø separat med honning og sojasovs, tilsæt olie og omrør salat.

    • Pekingkål grøntsagssalat

    100 g gulerødder, bambus spirer, sød majs og paprika, 300 g kirsebærtomater, olivenolie, kinakål, citronsaft, hvis det ønskes, havsalt.

    Riv gulerødder, hug bambus, kog majs eller damp og lad afkøle, hugg peber og kål, skær tomater i halvdele, bland alle ingredienserne. Lav en blanding af havsalt, citronsaft og olivenolie og krydre salaten.

    • Oksekødssalat.

    Det tager 300-400 g oksekødsmasse, kog det. Og blød 200 g svesker i vand i 30 minutter., Hugg et kålhoved, et lille surt æble, en spiseskefuld olivenolie.

    Rist et æble til saucen, tilsæt en spiseskefuld olivenolie og pisk i en blender. Skær derefter ingredienserne som ønsket og bland med æbleaus.

    Fordelene ved kinakål er bevist, det er et sundt diætprodukt. Og i kosten til et vægttab skal personen være sikker!

    Kål

    Pekingkål tilhører familien Kål. Denne grøntsag har mange andre navne: kinesisk salat, kinakål, salat, peking, kinesisk. Frugten er et løst, langstrakt kålhoved med bølgede grønne blade. Kålen smager sprød, saftig og øm. Kål er i stand til at tilbageholde vitaminer i lang tid, det er vigtigt, at det praktisk talt ikke behandles med kemikalier. Det er lavt i kalorier, og prisen er ikke så høj, så folk, der har den rigtige diæt, vælger det ofte..

    Kål indeholder ca. 90% vand, proteiner, fedt, kulhydrater, fiber, organiske syrer. En stor mængde vitaminer A, C, E, PP B-vitaminer, makro og mikroelementer.

    Gunstige funktioner

    De vigtigste nyttige egenskaber ved en grøntsag inkluderer følgende:

    • grøntsagen indeholder lysin og aminosyrer;
    • kål har antivirale egenskaber, styrker immunforsvaret;
    • nyttigt for mennesker, der lider af hjerte-kar-sygdomme;
    • har en positiv virkning på mave-tarmkanalens arbejde, forhindrer forstoppelse, fjerner salte af tungmetaller fra kroppen;
    • hjælper med at bekæmpe træthed og stress, normaliserer nervesystemet;
    • anbefaling fra eksperter om at inkludere dette produkt i kosten til mennesker, der lider af sygdomme i gigt, gigt, gigt.

    Pekingkål er kontraindiceret i inflammatoriske processer i fordøjelsessystemerne.

    Ernæringsværdien

    IndikatornavnNæringsstofindhold pr. 100 gram produkt
    Kalorieindhold, kcalseksten
    Proteiner, g1.2
    Fedt, g0,2
    Kulhydrater, g2,03
    Betakaroten, mg0,19
    A-vitamin, μgseksten
    Vitamin B1 (thiamin), mg0,04
    Vitamin B2 (riboflavin), mg0,05
    Vitamin B5 (pantothenisk), mg0,105
    Vitamin B6 (pyridoxin), mg0,232
    Vitamin B9 (folsyre), μg79
    C-vitamin, mg27
    E-vitamin (TE), mg0,12
    PP-vitamin (niacinækvivalent), mg0,5992
    K-vitamin (phylloquinon), μg42.9
    Jern, mg0,31
    Kalium, mg238
    Calcium, mg77
    Magnesium, mg13
    Mangan, mg0,19
    Kobber, μg36
    Natrium, mgni
    Kostfibre, g1.2
    Selen, mcg0,6
    Fosfor, mg29
    Cholin, mg7.6
    Zink, mg0,23

    Produktets ernæringsoplysninger præsenteres kun til informationsformål, produktets faktiske kalorieindhold og ernæringsværdi kan variere afhængigt af producent og leverandør (30% på den ene eller den anden måde). Vær opmærksom på dette, når du udarbejder en diæt..

    Fordele ved kinakål til vægttab, diætopskrifter og kalorier

    Denne grøntsag har rekorden for indholdet af næringsstoffer til den menneskelige krop. Dens sprøde selleri-aromatiserede blade er en af ​​de mest efterspurgte ingredienser i madlavning. De vigtigste egenskaber ved et produkt såsom kinakål er slankende fordele, lavt kalorieindhold og en positiv effekt på fordøjelseskanalen. Takket være de anførte fordele er disse greener inkluderet i mange populære diæter..

    Hvorfor er kinakål nyttig?

    Grøntsagen tilhører familien Brassicaceae (kål), som omfatter rosenkål, kål, grønkål og broccoli. Et andet navn er petsai eller kinesisk salat. De største fordele ved produktet er lavt kalorieindhold og rig på vitaminer. På grund af den bløde, delikate smag af urter tilsættes det ofte til en række retter. Hvilke andre gavnlige egenskaber ved Pekingkål kan findes:

    • regulerer blodtrykket
    • beriger kroppen med kalium
    • mættet med antioxidanter;
    • bekæmper anæmi, træthed
    • fremmer vægttab
    • understøtter ungdom, hud sundhed;
    • bevarer synet
    • stimulerer immunsystemet
    • bekæmper skadelige bakterier.

    For kvinder

    Pekingkål indeholder nyttige sporstoffer, der hjælper en pige med at opretholde ungdom og smuk hud. Lavt energiindhold bidrager til hurtigt vægttab. Kinesisk salat regulerer også tarmfunktion, har en gavnlig effekt på stofskiftet, hvilket hjælper med hurtigt at tabe sig. Den største fordel ved kinesisk kål for kvinder ligger imidlertid i tilstedeværelsen af ​​fytokemikalier, indoler, der omdanner østradiol til en mere sikker form for østrogen. Denne proces reducerer betydeligt risikoen for at udvikle brystkræft..

    • Sådan holder du hurtigt op med at ryge derhjemme
    • Sådan behandles bump på balderne efter injektioner
    • Epstein-Barr-virus

    For mænd

    Grøntsagens mirakuløse egenskaber hjælper med at tabe ekstra pund og tabe sig. Den største fordel ved kinakål for mænd er, at det normaliserer stofskiftet, beskytter hjertesundheden og har en gavnlig virkning på mave-tarmkanalen. Indholdet af nyttige sporstoffer forhindrer udviklingen af ​​prostatakræft. 100 g petsay indeholder 0,81 mg jern (10% af den daglige værdi for det stærkere køn). Derudover er jern involveret i kroppens hæmatopoietiske aktivitet, forhindrer anæmi..

    Kinakål til vægttab

    Dette produkt er kendetegnet ved lav energiværdi: 100 g friske blade indeholder kun 16 kcal, og derfor er greener inkluderet i mange kostvaner. En kilde til både opløselige og uopløselige kostfibre hjælper kinakål med at reducere LDL (dårligt kolesterol) i blodet, når det taber sig. Petsay mætter kroppen med sådanne planteantioxidanter som:

    • caroten;
    • kaliumthiocyanat;
    • indol-3-carbinol;
    • lutein;
    • zeaxanthin;
    • sulforaphane;
    • isothiocyanat.

    Sammensætning

    Petsay er meget godt til sundhedsfremme og vægttab. Pekingkål indeholder vitaminer, mineraler, næringsstoffer, der har en gavnlig effekt på fordøjelseskanalen. På grund af sit lave kalorieindhold er denne grøntsag en uundværlig ingrediens i diætssalater. Det mætter kroppen med gavnlige sporstoffer, som inkluderer:

    • kalk;
    • jern;
    • magnesium;
    • kobber;
    • mangan;
    • fosfor;
    • zink;
    • fiber;
    • lysin;
    • omega-3, -6;
    • histidin;
    • isoleucin.

    Hvad er vitaminerne i kinakål

    Kinesisk salat er en kilde til mange næringsstoffer som vitamin A, C, D, E og K. De bidrager til normal kropsfunktion og vægttab. Hvilke andre vitaminer i kinakål hjælper en person med at opretholde helbredet:

    • riboflavin;
    • Pantothensyre;
    • pyridoxin;
    • thiamin;
    • folsyre;
    • vitamin B6;
    • cholin;
    • lycopen.

    Kalorieindhold i kinakål

    Petsai er et nyttigt slankende produkt på grund af dets lave energiværdi. En vegetabilsk diæt indeholder en ringe mængde kalorier, så det anbefales at blive inkluderet i kosten til alle, der ønsker at tabe sig. Du kan finde ud af, hvor mange kalorier der er i kinakål fra bordet:

    Procentdel af daglig værdi

    • Kalorieindhold i vinaigrette pr. 100 gram. Kalorieindhold af vinaigrette
    • Sådan tilberedes en gås saftig og blød i ovnen
    • Psoriasis - behandling og anmeldelser

    Pekingkål diæt

    Ernæringseksperter anbefaler at arrangere faste dage ved hjælp af disse grønne blade. De betragtes som de bedste ingredienser for dem, der leder efter vægtøgning. For at tabe sig på Pekingkål er du nødt til at lave diæt salater, koge supper. Fremstillingen af ​​disse retter fremmer også sårheling for patienter med maveplager. Ud over anti-mavesåregenskaber har petsai en positiv effekt på tarmene, hjælper kroppen med at slippe af med frie radikaler og tabe sig i en uge..

    Diæt salat

    Opskriften på en lækker skål kom til os fra Asien. Det er let at forberede og meget sundt. Kostsalat med kinakål er velegnet til folk, der ønsker at tabe sig og dem, der er ved at komme sig efter en sygdom. Hvordan tilbereder jeg en skål? Skal tage:

    • 1 lille kinakål (eller 1/2 stor);
    • 2 kogte æg;
    • 2 små agurker
    • 1 skalotteløg
    • en flok dild;
    • en knivspids salt;

    Til tankning (efter smag):

    • citronsaft;
    • olivenolie;
    • riseddike.
    1. Kog æg, skræl dem af.
    2. Skær kålen i små stykker sammen med den vaskede dild.
    3. Send grøntsager til en skål, skær æg, agurker der, derefter salt.
    4. Bland flydende ingredienser, krydre salat med dem.
    5. Hvis det ønskes, kan du bruge ost, udskifte dressingen med mayonnaise eller fedtfattig creme fraiche. I dette tilfælde vil kinesisk kålsalat være mere velsmagende, men høj i kalorier..

    Kinesisk kålsuppe

    En lækker skål koges meget hurtigt: det tager kun 20 minutter (ekskl. Tid til tilberedning af bouillon). En let og sund kostsuppe med kinakål fører til afgiftning af kroppen, fjerner toksiner og fremmer vægttab. Produkter:

    • 2 mellemstore gulerødder;
    • 1 lille daikon;
    • 2 spsk. l. hakket ingefær;
    • 1/2 tsk gurkemeje
    • 400 g kyllingefilet (til bouillon);
    • 1 liter vand
    • 1/2 medium kinesisk kålhoved;
    • 1/4 tsk salt;
    • koriander / persille.
    1. Først skal du koge kylling bouillon, salt og peber.
    2. Mens det koger, kan du skære daikon og gulerødder i små skiver. Send derefter til gryden.
    3. Sæson med ingefær og gurkemeje. Dæk, kog i 3-5 minutter.
    4. Tilføj derefter petsay. Kog suppen, indtil grøntsagerne er klar.
    5. Serveres garneret med urter.

    Hvorfor er Beijing-kål skadeligt?

    Det er svært at forestille sig, at et sådant nyttigt produkt kan skade kroppen. Imidlertid fører misbrug af kinesisk salat til nogle negative konsekvenser: flatulens, diarré, hypothyroidisme. Hvilken anden skade kan findes i kinakål:

    • hævelse
    • ubehag, oppustethed
    • diarré;
    • træthed;
    • sult;
    • kolik hos spædbørn (note til ammende mødre);
    • hypoglykæmi (lavt blodsukker).

    Kontraindikationer

    Petsay hjælper med sygdomme i mave og tolvfingertarm, fordi det har antivirale og antiulcus egenskaber. Det er indiceret til diabetes og mavesår Kinesiske salatblade hjælper med at tabe sig og frigør kroppen fra toksiner. Du bør dog tage højde for nogle kontraindikationer af Pekingkål for ikke at skade dit helbred. Hvilke sygdomme kan ikke misbruges af bladgrøntsager:

    • pancreatitis;
    • akut gastritis;
    • hypotension (lavt blodtryk)
    • gastrointestinal overfølsomhed;
    • øget surhedsgrad i maven.

    Video: Pekingkål - fordele og skader

    Anmeldelser

    Daria, 29 år gammel Jeg har hørt om fordelene ved kåldiæt i lang tid, men jeg vidste ikke, hvordan jeg skulle tilberede grøntsager for at gøre det velsmagende. En ven rådede sig til at tilføje Peking-kålsuppe til kosten for at tabe 5 kg om en måned. Jeg lyttede til hende og forberedte en skål til mig selv til middag. Først var jeg meget sulten, men så tilpassede min mave sig. Som et resultat tabte jeg 6,5 kg!

    Margarita, 34 år Efter fødslen kunne jeg ikke tabe mig i lang tid: barnet var allergisk over for nogle fødevarer, og jeg ammede. Da min søn begyndte at spise selv, besluttede hun at tage en kåldiæt. Inkluderet i det alle typer: hvidkål, Beijing, Bruxelles, broccoli. Det var meget svært at holde mig tilbage og ikke spise slik. Nu vejer jeg 67 kg, og før vægten blev holdt omkring 74.

    Tatyana, 42 år, spiste ofte junkfood og kom mig meget. Jeg kunne bare ikke nægte mig stegt kylling med pasta. Da min mand antydede, at det var tid til at tabe sig, besluttede jeg at skifte til en mere korrekt diæt og beregne BJU. Jeg tilføjede kinakål til min menu og glemte, hvad tarmproblemer er. Jeg har allerede mistet 5,5 kg, og det er kun begyndelsen.