Image

Bananer: sammensætning, fordele, hvordan man spiser korrekt, og hvilke bananer der er sundere

Få ved, hvilket træ der vokser så populære frugter som bananer. Hvor bananer vokser - hovedsageligt i Sydasien, Malaysia, Latinamerika og Japans øer. Der er dog en række lande, der dyrker dem i industriel skala, for eksempel i Brasilien, Sri Lanka, Kina, Pakistan, Thailand. Dette er en fugtelskende plante, men rodsystemet kan gå 1,5 meter dybt på jagt efter livgivende fugt.

Der er mere end 70 sorter bananer, der er opdelt i 3 undertyper:

  • desserter spises uden behov for varmebehandling;
  • plantano (store vegetabilske bananer) koges inden brug, såsom stegt, kogt, bagt og dampet;
  • dekorative har uspiselige frugter, der bruges i tekstilprodukter.

Bananhistorie

Historien om bananernes oprindelse begyndte i det 17. århundrede f.Kr., og den malaysiske øhav betragtes som deres hjemland. Det menes, at indbyggerne dyrkede planten og spiste den med fisk for at diversificere kosten. Begyndende at rejse til de nærmeste øer bragte de delikatessen og spredte den således. Men i mange lande forblev han stadig en eksotisk frugt, fordi krævet under transport for at opretholde en bestemt opbevaringstemperatur. Og først efter opfindelsen af ​​køleenheder blev bananer tilgængelige for alle (XIX århundrede).

Hvor og hvordan modnes grønne bananer - så de ikke modnes i forvejen, plukkes de stadig grønne, behandles og transporteres på skibe med køleenheder, hvis temperatur ikke overstiger 14 grader. Det er denne temperatur, der bremser modningsprocessen. Hvordan bananer forarbejdes under transport - ethylen-gasningsproceduren, der udføres under transport, gør modning ensartet uden skade. Denne gas er harmløs for mennesker og påvirker ikke smagen..

Interessant fakta! Det viser sig, på trods af at de vokser som træer, er det en urteagtig plante, og dens frugter er bær.

Banansammensætning

  • Bananer indeholder proteiner, sukker, stivelse, kulhydrater, pektiner og meget lidt fedt. Mineraler som zink, jern, kobber, fosfor, kalium, magnesium, calcium.
  • Hvilke vitaminer indeholder - PP, C, E og repræsentanter for gruppe B, som giver utvivlsomt fordele for mennesker.
  • Plus, 1 banan indeholder fiber, der holder dig mæt..

Sammensætningen af ​​en banan pr. 100 g: proteiner - 1,5 g, fedtstoffer - 0,5 g, kulhydrater - 21 g. Kalorieindholdet i en banan afhænger af den kemiske sammensætning og ydre tilstand, for eksempel moden indeholder op til 120 kcal, overmoden - 175 kcal og grøn - 89 kcal.

Fordelene ved bananer for kroppen

Hvorfor bananer er nyttige for den menneskelige krop:

  • På grund af det lave fedtindhold er kalorieindholdet i banan lavt, og dette er nyttigt for dem, der har problemer med mave-tarmkanalen, men der skal udvises forsigtighed, dets skade er i det høje glukoseindhold, hvilket fører til sult.
  • De gavnlige egenskaber gælder for hele bananen uden undtagelse. Pulp er en diætmad og er indiceret til behandling af mavesår og sygdomme i mundhulen. Infusion af blomster hjælper med bronkitis og diabetes, stilkens saft har en krampestillende effekt. Selv skræl af en banan har gavnlige egenskaber, det hjælper med forbrændinger og koger og bruges også som gødning til indendørs planter..
  • Derudover producerer bananer en antioxidant, der bekæmper kræftceller, men kan skade kroppen, hvis de f.eks. Indtages før måltider..
  • Takket være fiber og mikroelementer er frugter gode for hjertet. deres anvendelse reducerer risikoen for slagtilfælde og anden hjertesygdom. Derudover regulerer produktet blodtryk, puls og hjerneaktivitet..
  • Konsekvent brug regulerer glukoseniveauer, forhindrer anæmi og opretholder knoglesundhed på grund af tilstedeværelsen af ​​kalium i dets sammensætning, hvilket nedsætter udvaskning af calcium.
  • Takket være den beroligende effekt forsvinder irritation, træthed og depression hurtigere på grund af vitamin B6, som stimulerer produktionen af ​​serotonin.
  • Fremmer nyresundheden takket være dets kaliumindhold, som regulerer vand- og saltbalancen.

Interessant! 100 g banan indeholder intet kolesterol og indeholder kun 0,1 g mættede fedtsyrer.

Fordelene ved bananer for kvinder

Bananer er yderst nyttige, selvom de kan være skadelige, for en kvindes krop. Kontinuerlig brug forbedrer hudens tilstand, fjerner toksiner og affaldsprodukter, øger produktion af oxytocin, reducerer smerter under menstruation og reducerer migræne.

Fordelen for gravide er, at de har meget vitamin B6 og mineraler, de bekæmper halsbrand, forstoppelse, dårligt humør, søvnløshed, og skaden manifesterer sig med overvægt og individuel intolerance. Derfor er en lægekonsultation nødvendig.

Fordelene ved bananer for mænd

Også bananer er gavnlige og skadelige for en mands krop. For dem, der fører en aktiv livsstil, er dette produkt yderst vigtigt, fordi det øger muskelregenerering, forbedrer ledbåndens tilstand og fylder kroppen med energi..

Frugten lindrer hævelse, bekæmper betændelse i mundhulen, forbedrer mavefunktionen. Mænd med fedme, blodproblemer, søvnforstyrrelser og allergi bør være forsigtige.

Frugten betragtes også som et fremragende elskovsmiddel. Det er bevist, at spisning af bananer forbedrer seksuel ydeevne: erektion, langvarigt samleje.

Fordelene ved bananer til børn

For at drage fordel af banan er det nødvendigt at introducere den gradvist i børnenes menu. Det kan gives fra seks måneder, fordi det øger immuniteten, forbedrer hukommelse, opmærksomhed, søvn og deltager i dannelsen af ​​knogle- og muskelsystemer. Skaden af ​​bananer til børn er kun åbenbar i tilfælde af en allergisk reaktion, som dog også kan begynde hos en voksen..

Interessant fakta! Hvad kroppen mangler, hvis du vil have bananer - kalium, som understøtter hjertets og hele kroppens arbejde.

Kontraindikationer for at spise bananer

Som med alle produkter er der gavnlige egenskaber, men der er kontraindikationer. Mennesker, der lider af nedenstående sygdomme, bør ikke bruge disse frugter, fordi de irriterer tarmene, tykner blodet, fjerner væske og fører til vægtøgning:

  • overvægt
  • iskæmi;
  • problemer med blodpropper
  • irritabelt tarmsyndrom;
  • på grund af det høje sukkerindhold skal du være forsigtig med dem med diabetes.

Sådan spiser du bananer

Kan jeg spise bananer om natten

Når man slanker, undrer man sig over, om det er muligt at spise en banan inden sengetid, vil det være gavnligt eller skadeligt. For at produktet ikke skader, er det nødvendigt at bruge det en time før sengetid, dette vil fylde dig med en følelse af mæthed og sætte dig i stand til en god søvn. Det vil også berolige nervesystemet. Bananer med mælk er dog ikke nyttige, fordi vil intensivere gæringsprocesser og føre til oppustethed.

Et almindeligt spørgsmål: hvor lang tid absorberes det i menneskekroppen - en moden banan tager cirka 40 minutter og en grøn omkring en time.

Kan bananer spises under amning?

Under amning er moderens diæt begrænset, så for at tilføje en ny skal du vide nøjagtigt, om den kan spises. Produktet er meget vigtigt, det kompenserer for manglen på grundstoffer og mineraler, og derfor er det yderst forsigtigt, men det kan introduceres i kosten.

Kan du spise bananer på tom mave?

En banan på tom mave vil ikke give noget godt, men det kan skade, fordi vil føre til en ubalance mellem magnesium og calcium.

Vigtig! For at få den maksimale fordel anbefales det at spise 1-2 bananer, for eksempel til morgenmad, fordi de indeholder en tredjedel af det daglige indtag af kalium, men du skal være forsigtig, fordi dens overskud kan være skadelig..

Kan jeg spise sorte bananer?

Disse frugter er kun gavnlige, hvis der ikke er riller eller revner på dem, ellers kunne frugtfluer lægge deres larver i dem, og dette er skade for mennesker. Små mørke pletter på huden påvirker ikke bærets kvalitet..

Bananer i sport

Efter træning har atleten et vindue på 30 minutter, hvor han kan indtage kulhydrater. Du kan bare spise et bær, eller du kan blande hytteost med en banan og få mest muligt ud af de to ingredienser, bringe en følelse af fylde og ikke få ekstra kalorier..

Interessant fakta! Hvilket tidspunkt, undtagen efter træning, er det bedre at spise bananer. Det menes, at den ideelle periode er før frokost, fordi sent på eftermiddagen udskilles glukose ikke, men lægger sig og fører til vægtøgning.

Hvilke bananer er sundere

  • Grønne vidbananas er ikke sundere eller mere skadelige end gule, fordi de har den samme sammensætning af sporstoffer. Den eneste forskel er, at stivelse bliver til sukker, når det modner. Umodne bær forbedrer fordøjelseskanalens funktion, øger ikke sukkerniveauet og giver en følelse af fylde.
  • Tørrede bananer har mange fordele. indeholder 2 gange flere kulhydrater, men ændrer ikke deres kalorieindhold, desuden skader de ikke mennesker, der er udsat for allergi. Indikeret til brug i sygdomme i hjerne-, hjerte-, lever- og tarmproblemer.
  • Soltørrede bananer opbevares længere, bevarer alle fordelene, regulerer det kardiovaskulære systems arbejde og fjerner skadelig overskydende væske.
  • På trods af tilgængeligheden bruger nogle mennesker frosne bananer, de skader ikke, de har det samme kalorieindhold, men de kan være nyttige, når de laver is, bagning og desserter, hvilket giver maksimale fordele.
  • For at diversificere kosten kan du tilføje bagte bananer, som, når de behandles, bevarer sporstoffer.

Brug af bananer

Bananer i medicin

Produktet anvendes til behandling af visse sygdomme på grund af dets egenskaber..

  • I tilfælde af diabetes mellitus anbefales det at spise grønne eller gule frugter, men kogte. Med mangel på sukker kan du spise moden frugt, hvis glykæmiske indeks er 50 enheder..
  • Banan er gavnlig for pancreatitis, fordi omslutter væggene i maven og regulerer gastrointestinale processer.
  • Ved behandling af gastritis reduceres inflammatoriske processer på grund af bananernes egenskaber.
  • I tilfælde af tarmproblemer er de også angivet til optagelse, fordi de fremmer afføring.
  • Kontinuerlig brug hjælper med forstoppelse. hjælper med at blødgøre afføring.
  • Med gigt har de en effekt på inflammatoriske processer, lindrer smerte.
  • Under en forværring af colitis tilføjes bananer til kosten, for eksempel lover små lige så stor fordel som store.
  • Frugter fjerner toksiner og toksiner og er derfor utroligt helbredende for leveren.
  • Ubehagelige fornemmelser under forværring af hæmorroider hjemsøger konstant patienten, hvis frugt tilsættes til kosten, vil problemer i maven og tarmene blive elimineret, og forværringen vil passere mere roligt.
  • Selv med cholecystitis kan du spise bær, men dette skal gøres omhyggeligt og i små mængder..

Bananer i kosmetologi

Banan æterisk olie har også medicinske egenskaber, som bruges som en ekstra ingrediens i ansigtscreme. Det vitaminiserer, blødgør perfekt huden, eliminerer tørhed, flager og skæl, reducerer hovedbundens fedt. Derudover smører de tørre albuer, ru hud på hælene, det fører til blødgøring af huden og gør den øm og blød. Olien fjerner også skøre negle, styrker pladen og gør den tæt og ensartet.

Folkemedicin med banan

  • Hårmaske fra 1 spsk. l. honning og citronsaft samt knust banan, der påføres hårrødderne i flere timer, vil mætte med vitaminer, styrke hårsækkene og reducere fedtindholdet.
  • Banan kan bruges til at fremstille en ansigtsmaske, det vil være særligt nyttigt for dem med meget tør hud. For at gøre dette skal du tage 2 tsk. fedt cottage cheese, 1 tsk. papirmasse, æggeblomme og 1 tsk. kamferolie, blandes indtil glat og påføres på huden i 30 minutter og skylles derefter med varmt vand. Som et resultat får huden blødhed, bliver frisk, næret, fine rynker udglattes, tørhed forsvinder.
  • Der er en populær opskrift med en banan til hoste, for dette kan du blande en halv teskefuld honning, et glas kogende vand og en knust frugt, lad det brygge og drikke varmt, et halvt glas hver anden time. Børn kan lave en anden opskrift - knust frugt, 2 tsk. kakao, honning og et glas varm mælk, bland og drik varmt i små slurke.

Bananer i madlavning

Produktet tilsættes aktivt til smoothies, cocktails, pandekagefyldninger laves, og muffins bages med dem, desuden tilberedes de som en uafhængig skål, for eksempel stegt eller bagt.

Det er interessant! For at vågne om morgenen kan du tage en moden banan, et glas kaffe og et glas mælk, blande i en blender, og en drink fuld af fordele er klar til at drikke..

Konklusion

Frugt kan være svært at overdosere, men husk at de indeholder højt kaliumindhold, som også findes i andre grøntsager. Hvis normen for et mineral på 3500 mg overskrides, kan mavepine, kvalme og diarré forekomme. De, der lider af nyresygdom, skal være særligt forsigtige. nedsat ydeevne fører til forsinket tilbagetrækning af stoffet.

Regelmæssigt forbrug af bananer i mad i moderate mængder vil have en styrkende effekt på immunsystemet, mættet med vitaminer og mineraler, især kalium, hvilket er meget vigtigt for mennesker.

Hvad bananer indeholder: et bord med den fulde sammensætning af frugten

Banan er en urteagtig flerårig plante hjemmehørende i tropiske lande, og plantens frugter kaldes på samme måde. De værdsættes som en delikatesse og et nærende element i kosten: hvert år høstes og spises der cirka 100 millioner tons bananer på jorden. Banan er en sund frugt, og i dag vil vi bevise det for dig, hvis du ikke tror på det endnu. Du finder ud af, hvad der er indeholdt i bananer: procentdelen af ​​protein, fedt, kulhydrater, vitaminer, mineraler, fibre og alt andet. Vi har allerede skrevet, hvor mange kalorier der er i en banan, og hvor mange kromosomer en banan har. Lad os nu behandle dens sammensætning direkte..

Hvor meget protein, fedt og kulhydrater der er i bananer

Bananernæringsværdi, gr.

  • Protein
  • Fedt
  • Kulhydrater

Bananer er en kulhydratføde, så deres positive egenskaber afsløres bedst efter fysisk aktivitet såvel som før. Et par bananer før en træning giver dig mulighed for at genoplade med langsomme kulhydrater og ikke føler dig sulten i lang tid (bananer har et lavt glykæmisk indeks). Og efter træning vil en banan med hytteost eller mælk give de nødvendige stoffer til opbygning af muskelmasse..

Indholdet af vitaminer og mineraler i banan

Indholdet er angivet til 100 g. spiselig del af en banan
NæringsstofbeløbNorm**% af normen i 100 g% af normen i 100 kcal100% normal
Kalorieindhold96 kcal1684 kcal5,7%5,9%1684 g
Protein1,5 g76 g2%2,1%75 g
Fedt0,5 g60 g0,8%0,8%63 g
Kulhydrater21 g211 gti%10,4%210 g
Organiske syrer0,4 g
Fordøjelsesfibre1,7 g20 g8,5%8,9%20 g
Vand74 g2400 g3,1%3,2%2387 g
Aske0,9 g
Vitaminer
A-vitamin, RE20 mcg900 mcg2,2%2,3%909 g
beta-caroten0,12 mg5 mg2,4%2,5%5 g
Vitamin B1, thiamin0,04 mg1,5 mg2,7%2,8%1 g
Vitamin B2, riboflavin0,05 mg1,8 mg2,8%2,9%2 g
Vitamin B4, cholin9,8 mg500 mg2%2,1%490 g
Vitamin B5, pantothenisk0,25 mg5 mgfem%5,2%5 g
Vitamin B6, pyridoxin0,38 mg2 mgnitten%19,8%2 g
Vitamin B9, folat10 mcg400 mcg2,5%2,6%400 g
C-vitamin, ascorbisk10 mg90 mg11,1%11,6%90 g
E-vitamin, alfa-tocopherol, TE0,4 mg15 mg2,7%2,8%15 g
K-vitamin, phylloquinon0,5 μg120 mcg0,4%0,4%125 g
PP-vitamin, NE0,9 mg20 mg4,5%4,7%20 g
Niacin0,6 mg
Makronæringsstoffer
Kalium, K348 mg2500 mg13,9%14,5%2504 g
Calcium, Ca8 mg1000 mg0,8%0,8%1000 g
Magnesium, Mg42 mg400 mg10,5%10,9%400 g
Natrium, Na31 mg1300 mg2,4%2,5%1292 g
Fosfor, Ph28 mg800 mg3,5%3,6%800 g
Sporelementer
Jern, Fe0,6 mg18 mg3,3%3,4%18 g
Mangan, Mn0,27 mg2 mg13,5%14,1%2 g
Selen, Se1 ug55 mcg1,8%1,9%56 g
Fluor, F2,2 μg4000 mcg0,1%0,1%2200 g
Zink, Zn0,15 mg12 mg1,3%1,4%12 g
Fordøjelige kulhydrater
Stivelse og dextriner2 g
Mono- og disaccharider (sukker)19 gmaks. 100 g
Mættede fedtsyrer
Mættede fedtsyrer0,2 gmaks. 18,7 g

Lad os nu finde ud af, hvad de specifikke fordele ved disse stoffer i en banan er.

Vi vil se på de vigtigste næringsstoffer i banan - dem, som frugten værdsættes mest for..

  • Højt kaliumindhold. Det er nyttigt for hjertet, blodkarrene, det menneskelige nervesystem, er involveret i normaliseringen af ​​kroppens vand-saltbalance.
  • 3 bananer giver en kvinde et dagligt behov for magnesium, og 5 bananer giver en mand. Mangel på magnesium forårsager problemer i næsten ethvert menneskeorgan, det er meget vigtigt at indtage det daglige indtag af dette sporstof.
  • Bananer er rige på B-vitaminer: B1 (thiamin), B2 (riboflavin), B3 (niacin), B5 (pantonensyre), B6 ​​(pyridoxin), B9 (folinsyre). Alle disse vitaminer er grundlaget for stofskiftet, er nyttige for blodkar og hjernen, deltager i produktionen af ​​essentielle stoffer i kroppen, såsom hæmoglobin, histamin, godt kolesterol, serotonin, adrenalin. Og meget mere - for ikke at fortælle det i en nøddeskal.
  • Fosfor, der er rigeligt med bananer, fremmer sund vækst og restaurering af tænder, knogler.
  • Et andet trumfkort med bananer er det høje indhold af beta-caroten, vitamin C, E..
  • Omend i en mindre mængde, men bananer indeholder også jern, calcium, natrium, zink, kobber og selen - vigtige sporstoffer for kroppen.

Som du kan se, er bananer rige på stoffer, der er nyttige for mennesker. De har også ulemper: for eksempel gør en stor mængde kulhydrater dem ikke til den bedste mad til natten. De bør også spises med forsigtighed af mennesker med diabetes og nogle andre sygdomme. Du kan ikke bruge for meget bananer til ammende mødre. Men generelt anbefales bananer til næsten alle! Det vigtigste er ikke at spise dem hurtigt, skylles ned med sprite.

Banan

Bananer har antioxidant, anti-inflammatorisk, antibakteriel og anti-allergifremkaldende egenskaber. Ved hjælp af banankomponenter (dopamin, serotonin, adrenalin og noradrenalin) behandler de åreforkalkning, hypertension, øger leverenzymets aktivitet, lindrer kramper, og små doser banan øger sædkvaliteten og kvantiteten.

Det vigtigste er ikke at overforbruge banandiet for ikke at få den modsatte effekt og heller ikke provokere problemer med overvægt og åreknuder..

Fordelene ved banan

Sammensætning og kalorieindhold

Grundlæggende stoffer (mg / 100 g):Friske desserter uden skræl [7]Friske gule bananer [8]Bagte gule plantaner [9]Stegte gule plantaner [10]
Vand74,9165,2055,8749,17
Kulhydrater22,8431,8941,3736.08
Sukker12.2317.5121.333.63
Fordøjelsesfibre2,061.72.23.5
Protein1,091.301.521.5
Fedt0,330,350,1611,81
Kalorier (Kcal)89122155309
Mineraler
Kalium358487477482
Magnesium27364158
Fosfor22323744
Kalkfem434
Natrium1322
Jern0,260,550,280,67
Zink0,150,190,210,23
Vitaminer
C-vitamin8.718.416.43.4
PP-vitamin0,6650,6720,6850,818
Vitamin B60,3670,2420,2100,264
Vitamin B20,0730,0760,1300,102
A-vitamin0,064
Vitamin B10,0310,0620,0900,047

Efter at have studeret ovenstående tabeller kan vi konkludere, at frisk banan ikke er meget fedt, men meget nærende og energisk værdifuldt produkt. Hvad angår plantaner, som kræver varmebehandling inden forbrug, er de rige på de samme mineraler og vitaminer som dessertbananer. Bagning af sådanne frugter giver dig mulighed for at bevare deres nyttige stoffer, men stegning reducerer mængden af ​​vitaminer og gør dem federe og mere nærende..

Helbredende egenskaber

På trods af at banan er 75% vand, indeholder den mange nyttige komponenter. For eksempel er denne tropiske frugt meget rig på kalium og hjælper således kroppen med at opretholde hjerte- og nyresundhed samt øger fokus og hjernefunktion. Forskere hævder, at en tilstrækkelig mængde af dette mineral i kroppen forhindrer dannelsen af ​​nyresten, hjælper med at normalisere blodtrykket og reducerer risikoen for hjerteanfald med 27% [11]. Magnesium i kombination med vitamin C og B6 har også en positiv effekt på hjertets arbejde..

Derudover anbefales banan til diarré. Frugten alene løser ikke situationen, men det vil helt sikkert hjælpe med at genoprette niveauet af kalium, der skylles ud af kroppen under mavebesvær [12]. Banan indeholder også kostfibre, der understøtter normal tarmfunktion og spiller en vigtig rolle i forebyggelsen af ​​tyktarmskræft. Forresten kan antioxidanterne i banan hjælpe med at reducere skader fra frie radikaler, som forskere mener bidrager til udviklingen af ​​kræft tumorer..

Banan betragtes som en effektiv hjælp i kampen mod sår, da den indeholder stoffer, der modstår de bakterier, der forårsager denne sygdom. Det har også en antacida virkning (reducerer irritation af slimhinden, beroliger fordøjelsessystemet) og omslutter væggene i maven.

Bananer er sunde i alle aldre, men er især vigtige tidligt i livet. Så kartoffelmos fra denne tropiske frugt bliver normalt næsten det første måltid af barnet efter modermælken. Som regel forårsager banan ikke allergi og giver barnets krop nyttige stoffer. Desuden er det ifølge britiske forskeres observationer, at hvis børn spiser en banan hver dag, reduceres deres risiko for at udvikle astma med 34% [12].

At spise denne tropiske frugt gavner også øjnene. På trods af at gulerødder normalt er forbundet med en positiv effekt på øjnene, bidrager bananer også til kampen mod makuladegeneration (retinal skade og nedsat central syn) på grund af tilstedeværelsen af ​​A-vitamin i deres sammensætning..

Bananer indeholder ikke meget store mængder calcium, men det hjælper stadig med at styrke knoglerne. Derudover øger visse ufordøjelige kulhydrater kroppens evne til at absorbere calcium fra andre kilder..

Endelig er bananer ofte og med god grund forbundet med et produkt til atleter. Mineraler og hurtige kulhydrater mætter kroppen og giver energi til en intens træning. Derudover mener nogle forskere, at bananer kan hjælpe med at lindre muskelkramper og lindre ondt i halsen. Denne effekt er imidlertid ikke videnskabeligt bevist..

Tilsvarende er effekten af ​​bananer på humant humør ikke bevist. Antioxidanten dopamin, der fås fra banan, påvirker ikke hormoner, så du bør ikke forbinde dens indtagelse med en forbedring af humør. Og i tilfældet med aminosyren tryptophan, som omdannes i kroppen til neurotransmitteren serotonin ("hormonet med godt humør"), er mængden i en banan så ubetydelig, at det næppe kan påvirke humøret.

I medicin

Selvom bananer ikke anvendes i den farmaceutiske industri, har de utvivlsomt medicinske egenskaber, der er meget udbredt i traditionel medicin. I tropiske lande, hvor bananen betragtes som en af ​​hovedkomponenterne i den daglige diæt, til behandling af forskellige sygdomme, anvendes ikke kun frugtmassen, men også resten af ​​planten (rødder, blade, blomster, frugtskal). For eksempel antages det, at infusion af blomster hjælper med diabetes, mavesår og bronkitis, rødderne - mod maveforstyrrelser, dysenteri og bladene - til hudsår og forbrændinger [13]. I vores område er brugen af ​​banan til medicinske formål hovedsageligt begrænset til brugen af ​​frugten og dens skræl..

Drikkevarer og infusioner

Med bronkitis i kombination med lægemiddelbehandling anbefales det at drikke en honning-banan drink. For at forberede det, skræl og mos 3 modne bananer, hæld 400 ml kogende vand over dem, og lad blandingen brygge i ca. 30 minutter. Tilsæt 2 spiseskefulde honning til det afkølede produkt, og drik et halvt glas 4 gange om dagen i 5 dage.

En chokolade banan drink kan hjælpe med at slippe af med ondt i halsen. Du skal mose 1 moden banan og tilsæt 1 spiseskefuld kakaopulver til den. Opløs derefter den resulterende blanding i 1 glas kogt mælk. Tag lægemidlet inden sengetid i 5 dage.

For at bekæmpe tør hoste tilrådes det at ælte en moden banan, tilsæt 100 ml appelsinjuice, 200 ml kogende vand, 1 spsk honning og kanel efter din smag. Brug produktet i 5-7 dage. Og hvis du brygger en hel banan med en skræl, som te, tilføjer lidt kanel, så vil en kur mod søvnløshed komme ud..

Traditionelle healere hævder, at 1 moset banan i et glas mælk kan hjælpe kroppen med at klare milde allergiske reaktioner. Drikken skal indtages 2-3 gange om dagen. Og hvis du tilføjer lidt honning til denne blanding, får du en god kur mod tømmermænd..

Endelig betragtes banankvass som en assistent til kroppen i tilfælde af arytmier. Til forberedelsen anbringes 2 kopper hakket bananskal i osteklud og 3 liter kogt vand hældes. Tilsæt derefter 1 spsk creme fraiche, et glas sukker og lad det stå i 12 dage. Der kan dannes et tyndt formskimmel på væskens overflade, som skal fjernes med det samme. Efter 12 dage kan 1 liter kvas hældes og filtreres gennem ostekladen, og i den resterende tilsættes 1 liter vand og en tredjedel af et glas sukker, hvorved det tilsættes et par dage mere. Du skal drikke kvass i et halvt glas 2 gange om dagen, før du spiser.

Bananskræl, mindre ofte bananmasse, bruges som applikationer. Den indvendige side af huden fungerer som et naturligt antiseptisk middel og kan takket være tanniner og voks hjælpe med at stoppe blødningen. Derudover hjælper olierne i dens sammensætning med at lindre smerter og kløe. Anvendelse af skræl eller papirmasse, forsigtigt skrabet derfra med en kniv, kan således bruges til ridser, slid, hård hud, blå mærker, forbrændinger og insektbid. Populære opskrifter foreslår også regelmæssigt at anvende bananskræl til vorter. Resultatet skal være synligt om 3-4 uger.

I orientalsk medicin

I østlig praksis betragtes banan som et nyttigt produkt og bruges til forskellige formål. Der lægges særlig vægt på modenheden af ​​frugten, fordi dette i høj grad påvirker dets medicinske egenskaber. For eksempel med modning vises et protein i bananen, som er involveret i at forhindre udviklingen af ​​kræft tumorer. Omvendt indeholder umodne bananer resistent stivelse (kostfibre), som indiske læger mener kan forbedre diabetes..

Orientalsk medicin betragter også banan som en effektiv måde at rense blodkarrene på. Denne frugt indeholder phytosteroler, der hjælper med at sænke kolesterolniveauer. I henhold til en af ​​opskrifterne hældes 50 g moset banan med en kop te og tilsættes 2 teskefulde honning. Dette middel skal drikkes om morgenen og aftenen..

Derudover er det i østlig praksis ikke sædvanligt at kombinere en banan med mælk, som det ofte gøres i Vesten. Det menes, at en sådan forbindelse påvirker fordøjelsesprocessen negativt, kan fremkalde allergier og også kan forårsage hoste og løbende næse, tilsyneladende fuldstændig uden tilknytning hertil [14].

I videnskabelig forskning

Da banan har mange gavnlige egenskaber og er hoveddelen af ​​kosten i mange tropiske lande, har den længe været genstand for videnskabelig forskning. Forskere leder efter måder at gøre denne frugt mere modstandsdygtig over for forskellige sygdomme samt undersøge dens potentiale som et lægemiddel..

For eksempel blev for nylig et 10-årigt humanitært projekt af en gruppe australske forskere gennemført med succes, hvis mål var at bringe bananer rig på provitamin A. blind på grund af mangel på dette vitamin i kroppen. Nu vil problemet blive løst delvis takket være fremtidige høst af "gyldne" bananer [15]. Parallelt undersøges mekanismerne til produktion af carotenoider i bananer i USA [16].

Også i USA arbejder en gruppe forskere fra forskellige lande for at undersøge en forbindelse, der findes i banan - proteinlektinet (BanLec). Det blev fundet, at dette protein er i stand til at blive grundlaget for lægemidler mod virussygdomme (influenza, hepatitis C, HIV osv.). De første eksperimenter viste, at det ikke tillader vira at komme ind i kroppens celler, men samtidig forårsager det bivirkninger i form af irritation og betændelse. Lidt "perfektioneret" af forskere, vil BanLec gradvis blive testet på dyr og derefter på mennesker. [17].

Derudover arbejder britiske forskere på at skabe stoffer, der bruger fiber fra banan og broccoli. Dette lægemiddel er rettet mod behandling af patienter med Crohns sygdom (en inflammatorisk sygdom i mave-tarmkanalen) [18].

I diætetik

Ernæringseksperter anbefaler banan til inflammatoriske sygdomme i slimhinderne i duodenum, mave og mundhule. Det er inkluderet i diætmad til sygdomme i bugspytkirtlen samt nogle lever- og nyresygdomme..

Med hensyn til kostvaner rettet mod vægttab er holdningen over for banan på dette område tvetydig. Nogle mener, at denne frugt er for høj i kalorier og under ingen omstændigheder bør indgå i kosten for en person, der taber sig. Andre hævder tværtimod, at en banan, selvom den er høj i kalorier, ikke indeholder fedt, så den kan og bør indtages, men i moderation..

Under alle omstændigheder foretrækkes det at spise umodne bananer under kosten, der indeholder stivelse, der endnu ikke har haft tid til at blive sukker. Det glykæmiske indeks for en sådan frugt er kun 30 enheder, mens en moden banan har cirka 50. Således vil en umoden frugt tage længere tid at fordøje, undgå et skarpt spring i sukker og bringe længere mætning..

I madlavning

I nogle tropiske lande, hvor banan er grundlaget for kosten, indtages den ikke kun rå eller i desserter, men også kogt, friturestegt og bages over kul. Normalt bruges plantains til at tilberede side retter. Afrikanere føjer dem til korn, omeletter og endda supper, og i Kina kan bananer findes i grøntsagssalat. Bananer bruges til at forberede saucer, gryderetter, chips, mel og ketchup fremstilles af dem.

Forresten kan banan også være praktisk, når man tilbereder kød. For at gøre det blødere og mere ømt tilføjer erfarne husmødre bananskræl til panden.

Hvad angår banans kompatibilitet med andre fødevarer, kombineres den godt med søde frugter og nødder. Nogle ernæringseksperter ser ikke noget ophidsende ved at blande en banan med mejeriprodukter, mens andre anser en sådan tandem for uacceptabel. Det er bedst at spise en banan mellem måltiderne adskilt fra andre måltider..

Banan bruges til at fremstille et bredt udvalg af drikkevarer, fra frisk juice, smoothies og cocktails til te, kaffe, øl og gin. Mere traditionelt for os, juice og smoothies, anbefales det at drikke hver dag mellem måltiderne eller efter træning. Victoria's Secret ernæringseksperter og undervisere rådgiver tilberedning af grøn juice fra en banan, to pærer, en selleristængel, en håndfuld spinat, citron og honning.

Kaffeelskere er måske ikke begrænset til at tilføje banansirup til deres drikke, men eksperimenterer også med frisk frugt. Så du skal afkøle 350 ml stærk kaffe, tilsæt 100 g is, 1 banan, en knivspids kanel, lidt revet chokolade og slå alt i en blender. Sæt derefter knust is i et glas og hæld en drink.

Banan bruges også til alkoholholdige drikkevarer. For eksempel bruges det i Uganda til at fremstille den nationale drink waragi (hjemmelavet gin). Normalt drikkes waragi fra tønder gennem specielle lange sugerør..

Banan kan også bruges til at fremstille en sød vinbaseret cocktail. For at gøre dette skal du tage 1 banan, 2 limefrugter, 100 g chokoladeis, 1 spiseskefuld pulveriseret sukker i et glas hvid muskatvin og tilsætte is efter blanding.

I kosmetologi

Talrige undersøgelser viser, at banan ikke kun er nyttig for de indre organers og systemers sundhed, men også effektiv, når den anvendes eksternt. Denne frugt bruges aktivt til udvikling af kosmetik til hud- og hårpleje. Verdens kosmetiske giganter køber årligt tonsvis af bananer til fremstilling af forskellige cremer, masker, lotioner osv..

Banan menes at hjælpe med at fugte ansigtshuden, hjælpe med at fjerne rynker og hjælpe med at bekæmpe acne. Opskriften på en fugtighedsmaske er enkel: Bland en halv moden moset banan med 1 spiseskefuld yoghurt og 1 spsk vitamin E-olie. Påfør på et rent ansigt og skyl efter 30 minutter. For at gøre huden mere elastisk og elastisk, skal du blande papirmasse, skåret fra bananskal og 1 æggeblomme. Denne maske opbevares i 5 minutter og vaskes derefter af. For at behandle acne skal du blot gnide det berørte område med indersiden af ​​skrælen og efter et par minutter skylles med vand.

I hårpleje har banan en nærende, fugtgivende og styrkende effekt. For at opnå effekten og for at undgå vanskeligheder skal du overholde følgende anbefalinger:

  • ælt ikke bananen med en gaffel, men slå med en blender, indtil der opnås en homogen masse, ellers vasker klumperne sig ikke godt ud;
  • inden du skyller masken af ​​med vand, skal du påføre håret og skumme med shampoo, ellers kan håret forblive klistret;
  • opbevar ikke masken på dit hår i mere end 20-30 minutter (lad det ikke tørre).

For opskrifter skal du bare slå et råt æg med 4 spiseskefulde bananmos for at fremstille formlen. For en fugtighedseffekt blandes 3 spsk hver af banan- og avocadopuré, et råt æg og 2 spsk uraffineret olivenolie. I kampen mod hårtab tilrådes det at kombinere 4 spsk moset banan med 1 spiseskefuld havsalt og tilsæt lidt olivenolie for en tyndere konsistens. Denne maske gnides ind i rødderne uden at påføre hele hårets længde..

Ukonventionel brug

Selve bananfrugten bruges normalt ganske traditionelt, selvom der undertiden bruges bananskræl i stedet for lædersko eller som kosmetik, men bananblade finder en meget bredere vifte af anvendelser..

For det første bruges de som dekoration under forskellige buddhistiske ceremonier og ritualer. De tjener også som plader til traditionelle retter i Indien. For det andet bruges bananblade til at lave en slags paraplyer samt en slags indpakningspapir til mad. For det tredje dyrkes endda en særlig plantetype - en tekstilbanan. Dens stærke falske bagagerum bruges til at fremstille fiskenet, tovværk og flåder. Endelig, i dele af Indien, bruges bananblade stadig i stedet for toiletpapir..

Farlige egenskaber ved banan og kontraindikationer

Som ethvert andet fødevareprodukt, med en generel positiv effekt på kroppen, kan en banan i nogle situationer producere den modsatte effekt. Dette betyder ikke, at det skal være helt udelukket fra kosten, men under visse betingelser bør forbruget af denne frugt være begrænset..

  • Banan fjerner aktivt væske fra kroppen, hvilket resulterer i en blodfortykning og et fald i dens strøm til organer og dele af kroppen. Derfor skal folk, der lider af åreknuder, mænd, der har problemer med erektion, og patienter med tromboflebitis ikke blive ført med at spise bananer..
  • At tage betablokkere til hjertesygdomme øger niveauet af kalium betydeligt i kroppen, så du bør ikke spise store mængder bananer rig på dette mineral, især med usunde nyrer.
  • Bananer i store mængder anbefales ikke til irritabel tarmsyndrom, da de kan forårsage oppustethed.
  • Ukontrolleret forbrug af bananer er kontraindiceret hos mennesker, der er overvægtige.
  • Personer med diabetes skal være forsigtige, når de vælger bananer. Det er bedst at spise let umodne frugter, fordi når de er modne, omdannes de komplekse kulhydrater, de indeholder (stivelse og fiber) til kulhydrater med et højt glykæmisk indeks.

Vi har samlet de vigtigste punkter om fordele og mulige farer ved en banan i denne illustration, og vi vil være meget taknemmelige, hvis du deler billedet på sociale netværk med et link til vores side:

Interessante fakta

De territorier, hvor bananer vokser, ligger i den samme klimazone, der omkranser hele kloden og modtog det legende navn "bananbæltet". I mange af disse lande er banan ikke ringere end vores brød, men Uganda og Burundi betragtes som førende inden for forbruget af denne frugt, hvor hver person ifølge statistikker spiser ca. 200 kg om året..

Men i Filippinerne spises bananer ikke kun, men tjener også gode penge på dem. Gokusen-sorten blev opdrættet ved at tage det bedste af 100 andre sorter, så denne frugt er mere aromatisk og sødere end andre. Den dyrkes i en højde af 500 m over havets overflade på økologisk rent land. En frugt vejer ca. 200 g og koster $ 6.

Naturligvis voksede og spiser bananer i tusinder af år, kunne indbyggerne i tropiske lande ikke lade være med at introducere billedet af denne frugt i deres kultur og sprog. For eksempel, hvis de i vores land når alt går godt, siger de "som et urværk", så i Indien vil de sige "det går som en bananskind". Der er også mange afrikanske ordsprog, hvor f.eks. En banan eller dens blade sammenlignes med en person: "det gamle bananblad var engang også ungt og grønt" eller "en kvinde, der fødte et barn, er som et banantræ, der brød under vægten af ​​dets frugter".

Hvis bananen i tropiske lande længe har været behandlet gunstigt, kan dette ikke siges om Europa. For eksempel i Tyskland i 30'erne. I det tyvende århundrede blev eksotisk frugt mærket "upatriotisk". Pointen er, at de penge, der blev brugt til import af bananer, var rettet mod andre behov. For at skjule det blev læger over hele landet tvunget til at følge ordrer for at tale om den frygtelige fare for bananen. Og på frugtbutikkerne var der plakater "Patrioter spiser tyske æbler".

I dag sælges bananer aktivt over hele verden, og marketingfolk bliver ikke trætte af at komme med nye måder at øge salget på. Så i et af de amerikanske supermarkeder kan du købe overmodne bananer med den vedlagte opskrift på bananbrød. Og i Korea kom de op med en pakke indeholdende syv bananer i varierende modenhedsgrad (fra stadig grøn til klar til at spise lige nu). Tanken er, at frugterne modnes gradvist, og ved at købe et sådant sæt får klienten en moden banan hver dag..

Bananen finder sin afspejling i verdens kultur. Monumenter er dedikeret til ham (i USA, Australien, Canada, Norge), museer åbnes (i Australien, USA, Tyskland), og den 10. april fejrer folk en dag dedikeret til denne frugt. Derudover blev der sunget sange om bananer (for eksempel "Vi har ingen bananer" af Louis Prima eller "Grønne bananer" af Jake Owen), børnedigt blev skrevet om dem, de blev ofte afbildet i stilleben. Og for nylig har kunstnere dukket op som hollænderen Stefan Bruchet, der forvandler bananfrugter til ægte kunstværker..

Botanisk beskrivelse

En banan er frugten af ​​en stor flerårig urt af slægten banan (Latin musa) fra bananfamilien (Latin musaceae). Selvom vi er vant til at tænke på bananer som bare frugter i hverdagen og i madlavning, klassificerer botanikere dem som bær. Det er disse ikke-standardiserede bær, der er blandt verdens vigtigste vigtigste afgrøder sammen med hvede, ris, majs og kartofler. Ifølge statistikker spiser mennesker hvert år omkring hundrede milliarder bananer [1].

navnets oprindelse

Hvad angår det videnskabelige udtryk Musa, er der to versioner af dets oprindelse. Ifølge den første blev den lånt fra det arabiske sprog, hvor ordet mauz (arabisk: موز) betyder banan. Ifølge den anden version blev det latinske navn givet til ære for den græske renæssancebotaniker Antonio Muse. Med hensyn til selve ordet "banan" lyder det det samme på de fleste moderne europæiske sprog. Sandsynligvis har portugiserne eller spanierne oprindeligt adopteret det fra det vestafrikanske sprog Wolof, hvor det udtales - banan [2].

Historie

Talrige forskere om bananens oprindelse er enige om, at den malaysiske øhav og Oceanien var fødestedet for denne frugt. Forskere mener, at folk begyndte at dyrke bananer der til konsum i det 5. årtusinde f.Kr. Og nogle hævder endda, at bananen blev dyrket i Papua Ny Guinea (Oceanien) allerede i det 8. årtusinde f.Kr. [3]

Indtil nu afviger ikke tvister om perioden med bananernes udseende i Afrika. Så nogle forskere er overbeviste om, at der er dyrket bananer i Madagaskar i omkring 3 tusind år. Imidlertid tyder mere omfattende beviser på, at disse frugter først dukkede op på den afrikanske ø i 400-600 e.Kr. takket være de asiatiske kolonialister. Omtrent på samme tid spredte bananer sig over hele Mellemøsten, og i Kina dukkede de lidt op - omkring 200 e.Kr., skønt det kun lykkedes dem at vinde bred popularitet i det 20. århundrede [4].

Takket være portugisiske søfolk, der opdagede søde gule frugter i Afrika, dukkede bananplantager ud på De Kanariske Øer, og derfra åbnede disse frugter vejen til landene i Caribien, Central- og Sydamerika. Hvad det nordamerikanske kontinent angår, blev gule frugter kun inkluderet i kosten for lokale beboere i anden halvdel af det 19. århundrede..

Den samme skæbne ramte bananen i Europa. Indtil begyndelsen af ​​den victorianske æra var der ikke meget efterspørgsel efter bananer, selvom de allerede var kendt i den gamle verden (ifølge legenden ramte deres store smag Alexander den Store, der bragte dem fra Indien). En ny bølge af interesse for bananer opstod i det 19. århundrede i Hamborg, Tyskland, hvor denne oversøiske frugt blev bragt af søfolk og fejet over hele Europa. Franskmændene kunne især lide den nye delikatesse. Desuden er bananen i Paris blevet et integreret symbol på salonlivet..

Hvad Rusland angår, begyndte den aktive import af bananer under Nikita Khrushchev. Naturligvis er der ingen grund til at tale om den udbredte tilgængelighed af disse frugter, men i store byer dukkede de fra tid til anden op på hylderne. Dog i 60'erne. Sovjetunionens forhold til en af ​​de to hovedleverandører af tropiske frugter, Kina, blev forværret. Og en anden leverandørstat, Vietnam, blev opslugt af krig, så importen af ​​bananer blev næsten stoppet. I 70'erne. Leonid Brezhnev etablerede importen af ​​frugt fra Afrika og Latinamerika.

Interessant, i modsætning til vores tid, hvor en gul sød banan kan købes næsten overalt i verden, før det ikke var muligt at nyde den søde variation af denne tropiske frugt overalt. Ikke i alle lande, hvor der blev dyrket bananer, de var egnede til at spise rå. Og smagen kunne være mærkbart anderledes.

Men i det 19. århundrede hjalp en heldig tilfældighed med at sprede søde bananfrugter rundt om i verden. I begyndelsen af ​​århundredet bragte den franske botaniker og kemiker Jean-François Pouillat en række bananer fra Martinique til Jamaica, som senere blev opkaldt Gros Michel [5]. Denne søde tropiske frugt blev hurtigt populær blandt de lokale, og med ankomsten af ​​de første kølekamre begyndte Jamaica at sende de første store bananforsendelser til andre lande. Således fik Gros Michel gradvis verdensomspændende berømmelse..

Sorter

Arten og sortens mangfoldighed af bananer er forbløffende. Ud over planter, der producerer spiselige frugter, er der også dekorative og vilde bananer. Direkte spiselige banansorter opdeles traditionelt i dessert (med sød pulp) og plantaner (med en hård, stivelsesholdig kerne). Førstnævnte spises normalt rå eller tørret, mens sidstnævnte kræver varmebehandling eller bruges som foder til husdyr..

Interessant nok er næsten alle sorter af spiselige bananer, der dyrkes i dag, sorter af samme kultigen - en dyrket plante, der ikke har nogen analog i naturen. Nogle gange ligner vilde bananer en visuel lighed med de velkendte gule halvmåne, men de er oversået med frø indeni, og en lille mængde papirmasse har en ubehagelig smag..

Med hensyn til bananerne, der spises, er næsten alle eksisterende sorter variationer af en humanavlet hybrid. Opdrætternes arbejde gjorde det muligt at opnå gode smagskarakteristika og det krævede niveau af resistens over for sygdomme og skadedyr. I betragtning af at planten reproducerer vegetativt, så har alle bananer, der vokser i dag, faktisk den samme stamfader..

Ikke desto mindre er selv sådan omhyggeligt arbejde ikke en garanti for sikkerhed for frugter. For eksempel blev den allerede nævnte Gros Michel-sort, den ubestridte leder af verdensforsyninger, næsten fuldstændig ødelagt i midten af ​​det tyvende århundrede af en sygdom kaldet "panamansk svamp". Derefter udviklede forskere en ny sort - Cavendish, som nu kan findes i butikshylder rundt om i verden..

Blandt de usædvanlige bananer, ud over den allerede beskrevne vilde, skelnes også den røde Cavendish, som ud over huden i den tilsvarende farve har en cremet smag med hindbærnoter. På øen Java kan du finde en blå banan, og i Florida og Hawaii vokser Ae Ae-bananer, som i udseende (skiftevis mørkegrønne og lysegrønne striber) mere ligner courgette [6]. Derudover er den såkaldte "babybanan" populær i mange lande i verden, inklusive vores. Som navnet antyder, er disse små bananer (op til 12 cm) med en tynd hud og cremet kød. De er generelt sødere end almindelige frugter..

Voksende funktioner

I modsætning til almindelig tro vokser bananfrugten ikke på et palme, men på urten med samme navn, som forresten sammen med bambus betragtes som den højeste urt i verden. Bladene, der overlapper hinanden i en spiral, hvorfra den falske bagagerum dannes, når undertiden 12 meter i højden. Bladernes farve varierer afhængigt af typen og sorten af ​​banan (helt grøn, tofarvet - rødgrøn eller plettet - med brune pletter). Under udviklingen kaster bananen gamle blade, og nye skud vises inde i den falske bagagerum..

Blomstringsperioden for en banan begynder 8-10 måneder efter plantningen. Fra under jorden spirer en peduncle gennem bagagerummet og danner en kompleks blomsterstand af tre blomsterblade: på toppen er kvindelige blomster, der danner frugt, nedenunder er biseksuelle og endda nedenunder er hanner. Bestøvning sker takket være flagermus, fugle og små pattedyr. Flere hundrede bananer udvikler sig normalt fra en blomsterstand. Frugtens farve, form og smagsegenskaber afhænger af sorten..

Bananernes naturlige habitat ligger i de tropiske og subtropiske zoner. Planter har brug for høj luftfugtighed, og den optimale temperatur varierer fra 25 til 36 ° C. Derudover vokser bananer bedst i sur jord, rig på nitrogen, kalium og fosfor..

På Ruslands territorium dyrkes bananer kun i nærheden af ​​Sochi, men lave vintertemperaturer tillader ikke, at frugterne modnes fuldt ud. Som regel ved temperaturer omkring 16 ° C sænkes væksten af ​​en tropisk frugt, og ved 10 ° C stopper den. Langt ophold under ugunstige forhold kan føre planten til døden.

På trods af det uegnede russiske klima kan en banan med spiselige frugter dyrkes lige i dit hus eller endda i en lejlighed, hvis du følger visse betingelser:

  1. 1 skal du vælge kimplanter af dværgvarianter (for eksempel Musa Super Cavendish Dwarf eller Musa Cavendish Dwarf), der når en højde på ikke mere end 1,5-2 meter;
  2. 2 det bedste sted for en tropisk plante er det lyseste sted;
  3. 3 banan har brug for rigelig vanding og høj luftfugtighed, hvis det ikke er fuldt ud sikret i lejligheden, skal bladene sprøjtes regelmæssigt.

Derudover anbefales det at fodre bananen hver anden uge samt transplantere den til tiden. En indikation på, at en plante er moden til en større beholder, er normalt rødderne, der bliver synlige fra drænhullerne. Som regel begynder en banan at bære frugt, når den har nået en størrelse, der er egnet til gryder med et volumen på 30-50 liter..

Valg og opbevaring

Bananer høstes normalt umodne og transporteres derefter i kølekamre rundt om i verden. Skønheden ved denne frugt er dog, at den modner, selv efter at den er plukket fra grenen. Når du vælger bananer, skal du starte fra dit mål. Hvis du planlægger at spise eller bruge frugten de næste 1-2 dage, kan du bruge bananer med brune prikker på skrællet. Disse frugter er modne og klar til at spise. Imidlertid indikerer brune eller sorte pletter overmodne og begyndelsen på processen med rådnende frugt..

Naturligvis skal du kontrollere, at bananskal er fast uden synlig skade. For blød kerne eller lysebrune pletter på den er tegn på overmodenhed. Hvis du har brug for bananer til fremtidig brug, kan du tage frugter med en grønlig skræl. Du kan også bruge dem i denne form, men de har en mere tyktflydende og mindre sød smag, så det er bedre at lade dem modne..

Når det kommer til opbevaring af bananer, er en temperatur på 7-10 ° C velegnet til modne frugter og 12-14 ° C til modne. Bananer rådes ikke til at opbevare i køleskab, fordi skræl ved hurtigt bliver sort (selvom dette ikke har nogen særlig effekt på smag). Forresten er det råd, der er udbredt på Internettet - at pakke halerne af en banan i plastfolie til længere opbevaring - ikke særlig effektiv i praksis..

Sygdomme og skadedyr

Resultatet af opdrætternes lange og omhyggelige arbejde var opdræt af Cavendish-sorten, som har fremragende smagskarakteristika, giver gode udbytter og tåler transport godt. Men på trods af alle dets fordele er der visse ulemper, der bliver nøglen, når det kommer til sortens levedygtighed. Først og fremmest er dette manglende evne til planten at udvikle forsvarsmekanismer mod sygdomme..

Faktum er, at spiselige bananfrugter kun kan opnås fra planter, der er formeret vegetativt (plantning af et skud). Men i dette tilfælde holder bananen op med at udvikle sig og tilpasse sig miljøet, og på den ene side får vi altid den samme høje kvalitet og velsmagende høst, og på den anden side er vi modtagelige for sygdom..

Gros Michel-sorten opdrættet af opdrættere faldt i samme fælde. I midten af ​​det tyvende århundrede blev han angrebet af den såkaldte "Panamasygdom" TR1 (Tropical Race 1-svamp), hvilket førte til ophør af storskaladyrkning af Gros Michel. Arbejdet med dyrkning af sorten Cavendish tog forskerne hensyn til sygdommens særegenheder og gjorde den "nye" frugt resistent over for den. Organismer, der inficerer frugten, fortsatte dog med at udvikle sig. Som et resultat truede den muterede art af "Panamasygdom" TR4 Cavendishs fremtidige skæbne.

Imidlertid er bananen endnu ikke truet med fuldstændig forsvinden. Forskere fortsætter med at forske og forsøger at indføre en af ​​generne i den indonesiske vilde banan i den nye cultivar, som klarer sig godt med de nuværende TR-sygdomme. Denne proces bremses imidlertid lidt af, at der er behov for frø til selektiv udvælgelse, og de er ekstremt sjældne i spiselige bananer..

Ud over Panama-sygdommen er bananen modtagelig for angreb fra rundorm og sorte snegle. Problemer kan også opstå fra bakteriesygdommen moko eller sigatoka-svampen, men bananproducenter har lært at håndtere disse ulykker takket være kemiske agenser..

  1. Busting de syv største myter om bananer, kilde
  2. Banan, kilde
  3. Boyd W., Lentfer C. Sporing af antikken med banandyrkning i Papua Ny Guinea. Australia and Pacific Science Foundation. 18. september 2007.
  4. Bananens historie, kilde
  5. Jamaicanske bananer og plantaner, kilde
  6. 7 Varianter af bananer, kilde
  7. National Nutrient Database, kilde
  8. National Nutrient Database, kilde
  9. National Nutrient Database, kilde
  10. National Nutrient Database, kilde
  11. 11 dokumenterede fordele ved bananer, kilde
  12. Fordele og sundhedsrisici ved bananer, kilde
  13. Bhowmik D., Duraivel S., Umadevi M. Traditionelle og medicinske anvendelser af banan. Tidsskrift for farmakognosi og fytokemi. Volumen 1, Isue 3, kilde
  14. Grundlæggende principper for Ayurveda, kilde
  15. Dale J. Gyldne bananer højt i Pro-vitamin A udviklet, Queensland University of Technology. 7. juli 2017, kilde
  16. En bedre forståelse af bananer kan hjælpe med at forhindre blindhed. American Chemical Society, 20. april 2016, kilde
  17. Kunne et lægemiddel fremstillet af bananer bekæmpe mange dødbringende vira? University of Michigan Health System, 22. oktober 2015, kilde
  18. Bananplantefibre kunne behandle Crohns sygdom. University of Liverpool, 25. august 2010, kilde

Det er forbudt at bruge materiale uden vores forudgående skriftlige samtykke..

Administrationen er ikke ansvarlig for ethvert forsøg på at anvende nogen opskrift, rådgivning eller diæt og garanterer heller ikke, at de angivne oplysninger vil hjælpe eller skade dig personligt. Vær forsigtig og konsulter altid en passende læge!